Yakından Takip Edilen Kripto Analistine Göre Bitcoin İçin İşte Parabolik Ralliyi Ateşleyebilecek Katalizör

Yakından Takip Edilen Kripto Analistine Göre Bitcoin İçin İşte Parabolik Ralliyi Ateşleyebilecek Katalizör

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin‘i uzun zamandır beklenen bir parabolik ralliye çıkaracak teknik bir muhtemel katalizör olduğunu söylüyor.

TechDev, Kripto stratejisti Benjamin Cowen ile yaptığı bir tartışmada, BTC’nin altı haneli bölgeye ne zaman gireceğine dair ipuçları verdiği bir tablo gösteriyor.

TechDev, logaritmik büyüme eğrilerini Fibonacci seviyeleri ile birleştiriyor ve onları iki haftalık mumlarla uzun vadeli bir Bitcoin grafiğinin üstüne yerleştiriyor.

Bitcoin, aynı zamanda orta logaritmik bantla aynı yerde olan 1.618 Fibonacci seviyesini aştığında parabolik olma eğiliminde olduğunu söylüyor.

“Şu anda piyasanın sağlığı konusunda hiçbir şey bana yoldan çıkmış görünmüyor. Bugün itibariyle, log regresyon bandının bu orta eğrisi, bu bandın %50 fib eğrisi ve bu 1.618 seviyesi arasındaki kilit kesişim noktası diyeceğim noktadayız. Bunun üzerinde 2 haftalık bir mumu kapatabilirsek, yukarı doğru bir miktar patlayıcı fiyat bekliyorum ve bunun bizi nereye götüreceğini görmek için heyecanlıyım.”

Kaynak: TechDev/Benjamin Cowen/YouTube

Kaynak: TechDev/Benjamin Cowen/YouTube

Kripto analisti, Bitcoin’in yükselme eğiliminde olduğunu söylediği 2.72 Fibonacci seviyesinin 2022’nin sonlarına kadar kanalının zirvesiyle örtüşmediğini belirtiyor. Kripto boğa döngüsünün bu kadar uzayacağına henüz ikna olmamış olsa da, yine de şunu söylüyor: Bu zaman diliminde bir yerde yükselen BTC, grafikte gördüklerimle eşleşiyor.

“Gelecek yılın ikinci yarısına kadar uzandığımızı şu anda görmekte hala zorlanıyorum, ancak bu, iki hedefin buluşacağı ve her iki koşulu da yerine getirmemize izin vereceği nokta olacak, bu yüzden böyle görünüyorum. Bu seviyenin üzerinde iki haftalık güçlü bir kapanışın Bitcoin için bazı büyük koşular anlamına gelebileceği oldukça kritik bir noktada görünüyoruz.”