Kraken CEO’su Bitcoin’den Hala Umutlu

Kraken CEO’su Bitcoin’den Hala Umutlu

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Bitcoin fiyatı konusunda “hala umutlu” olduğunu ve küresel ekonomik faktörlerin BTC’nin lehine çalışmaya başlayacağını söyledi. 

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bloomberg Technology ile yakın tarihli bir röportajda Bitcoin kripto para biriminin geçen yıl 100.000 doları kıramamasına rağmen Bitcoin’in fiyatı için hala olumlu bir görünüme sahip olduğunu dile getirdi. 

Powell, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Fiyat konusunda hala iyimserim. Birçoğumuz geçen yıl 100.000 doları aşacağımızı düşündük, ancak bunları önceden tahmin edemezsiniz.”

Powell, kripto için kullanım durumlarını kanıtlayan ekonomik bir iklim de dahil olmak üzere, Bitcoin’in fiyatı için olumlu etkileri olan bir dizi faktöre dikkat çekti. 

Enflasyonun 1980‘lerden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve market fiyatlarının daha da büyük bir artışı yansıttığını kaydetti. 

Powell, geciken dolar ve diğer ulusal para birimleriyle karşılaştırıldığında, Bitcoin’in değer deposu özelliklerinin daha çekici hale geldiğini savundu. 

Ayrıca protestolara yönelik kısıtlamaların ve “meşru bağış toplama çabalarının” yatırımcıların Bitcoin’in uzun vadeli değerine inanmaları için daha fazla neden verdiğini savundu. 

Powell’ın yorumları, Özgürlük Konvoyu kamyoncularının hükümetin baskısı nedeniyle GoFundMe gibi merkezi kitle fonlaması platformları aracılığıyla fon alma mücadelelerini içeren Kanadalı bir skandalın ardından geldi.