HaberlerKripto Para Haberleri

Vergi Yükümlülüğü Kapsamında Kraken Borsasında İşlem Yapan Yatırımcılar Denetlendi

Kraken borsasında işlem yapan yatırımcılar California Mahkemesinin denetimine takıldı. Vergi yükümlülüğüne uymayanların kimlikleri ortaya çıkarıldı.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bildiriye göre IRS, son 4 senelik süreçte 20.000 $ değerinde kripto para işlemi yapan Kraken kullanıcılarının bilgilerini almak istiyor. Vergi yükümlülüğü kapsamında Kraken borsasında işlem yapan yatırımcılar denetim altına alındı. Yapılan araştırmalar sonucunda kurallara uymayan kişilerin kimlikleri tespit edildi.

Adalet Bakanlığı Vergi Dairesinden Başsavcı Vekili David A. Hubbert konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Bugün celplerde bilgi toplamanın onaylanması, kripto para sahiplerinin vergi kanunlarına uymasını sağlamak için önemli bir adımdır. Kripto para birimi ile işlem yapanlar, diğer vergi mükellefleri gibi vergi yükümlülüklerini yerine getirmelidir.”

Adalet Bakanlığı, Kraken borsasında işlem yapan yatırımcılar ile ilgili detayları elde etmenin yanı sıra, Kraken’ın daha geniş ticaret operasyonlarındaki uygulama politikalarına ne derece uyduğunu da ortaya çıkaracak.

Adalet Bakanlığı, son birkaç senedir, bu kampanyaya yardımcı olması için özel vergi müteahhitleri istihdam ederek ,vergi kaçakçılarını engelleme çalışmalarına başlamıştı.

Borsalar ve kullanıcılar daha önce de kripto para vergi yükümlülüğü kapsamında pek çok kez uyarılmıştı. Vergi kurallarına uymayan kişiler kısa süre içerisinde teslim edildi ve gerekli işlemlere başlandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu