HaberlerKripto Para Haberleri

Kore Merkez Bankası Kripto Para Alım Satım Faaliyetlerini İzlemek İstiyor

Güney Kore kripto para birimlerini izlemek için çalışmalara başladı. Bu çalışmalar neticesinde sıkı bir denetleme geleceği belirtildi.

Güney Kore Merkez Bankası kripto para alım satım faaliyetlerini sıkı bir şekilde denetlemeyi planlıyor. The Korea Herald’ın Perşembe günü yayınladığı bir rapora göre, ülkenin merkez bankası yasanın 87. Maddesi uyarınca şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto para birimi işlemlerinin hacmini izlemek için finansal kurumlardan belge ibrazı talep etme konusunda yasal yetkimizi kullanmayı planlıyoruz. “

Merkez bankasının kripto izleme rejimi, milletvekilleri tarafından onaylanırsa düzenlemeler Eylül ayında başlayabilir.

Güney Kore’deki yetkililer zorunlu kripto para politikasının tam olarak uygulanmasını sağlamak istiyorlar. Aslında, sadece dört büyük kripto borsasının – Bithumb, Upbit, Korbit ve Coinone  bu politikaya bağlı olduğu bildiriliyor.

Güney Kore Merkez Bankası Kripto Para Politikasına Uymayanları 5 Yıla Kadar Hapis Bekliyor

Hem Finansal Hizmetler Komisyonu hem de Finansal İstihbarat Birimi, Güney Kore’nin kripto pazarını yakından takip ediyor . FSC, çalışanlarından kripto para varlıklarını beyan etmelerini bile istedi.

Borsalar, cüzdan platformları ve varlık yöneticileri dahil olmak üzere kripto hizmet sağlayıcılarının yeni finansal raporlama gereksinimlerine uymaya başlamak için Eylül ayına kadar süreleri var. Karara uymayan şirketler, beş yıla kadar hapis cezası ile karşılaşabilir.

Kripto para düzenlemelerinin sıkılaşmasına rağmen, Güney Kore’de talep hızla artmaya devam ediyor . Yatırımcıların, Bitcoin ( BTC ) hacminin birkaç borsada düşmesiyle altcoinleri tercih ettikleri bildiriliyor.

Güney Kore, Ocak 2022’den itibaren 2,5 milyon Won’un (2.230 $) üzerindeki kripto para alım satım karlarına % 20 sermaye kazancı vergisi getirecek .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu