HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu, Kripto Para Müşterileri için Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Kılma Emri Verdi

Ülkedeki tüm kripto borsalarının 24 Eylül'den önce FSC'ye lisans başvurusunda bulunması gerekiyor.

Güney Kore, kripto para birimi endüstrisini düzenleme çabalarını ikiye katladı. The Korea Times tarafından aktarılan bilgilere göre , Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), bankaları kripto borsalarını yüksek riskli müşteriler olarak sınıflandırmaya çağırdı.

Ek olarak bankalara finansal işlem izleme ve kullanıcı kimliği doğrulamasını güçlendirme emri verdi. Düzenleyici kurum ayrıca, düzenlenen bankalara, kimlik doğrulama sürecine uymayı reddeden müşterilere hizmet vermemelerini söyledi.

Yeni FSC kararlarının, ülkede düzenleyici izin olmadan faaliyet gösteren yaklaşık 60 küçük ölçekli kripto para borsasını etkilediğine inanılıyor.

Şu anda, yalnızca dört büyük Güney Koreli kripto borsası, bankalarla tam uyum içinde çalışıyor. Düzenleyici birim, bu aydan sonra ödünç alınan veya sahte hesaplar kullanılarak yapılan tüm işlemleri sonlandırmayı planlıyor. 

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’na göre, yeni yönergeler , borsaların batması durumunda kripto para yatırımcılarının fonlarının korunmasını sağlayacak .

Güney Kore, oldukça büyük kripto para borsalarına sahip ve vergilendirmeden düzenlemeye kadar sektördeki birçok cephede kontrolünü güçlendiriyor.

Koreli düzenleyiciler, ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarının tam sayısını bilmek için bankalardan veri alıyorlar. Bu arada, ülkedeki birçok küçük kripto borsası, bankacılık desteği eksikliği nedeniyle son birkaç ay içinde kapandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu