Bitcoin HaberleriHaberler

Kolombiya Devlet Başkanının Danışmanı Bitcoin’e Yeşil Işık Yaktı

Kolombiya devlet başkanının danışmanı Bitcoin'i ''en parlak yazılım parçası'' olarak nitelendirdi.

El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak kabul etme niyetini açıklayarak tarih yazdığından beri, Orta ve Güney Amerika bölgesindeki durum değişti.

Paraguay ve Arjantin gibi diğer ülkeler kripto para alanıyla uğraşmaya başladı, ancak şu ana kadar gerçek bir ilerleme yaşanmadı.

Vatandaşların açıkça BTC ile ilgilendiği bölgelerden biri de Kolombiya olarak karşımıza çıkıyor. Ülkenin devlet başkanı danışmanı Jehudi Castro Sierra bu konu hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Castro Sierra, popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff‘e karşı çıktıktan sonra kripto para topluluğunda ün kazanmaya başlamıştı.

Castro Sierra, kariyer yolunun, onu yıllar önce Bitcoin ile tanıştıran yazılım endüstrisi ile derin bir bağlantısı olduğunu söyledi. Ek olarak, kripto para biriminden “şimdiye kadarki en parlak yazılım parçası” olarak bahsetti.

Devlet başkanı danışmanı, iddiasını kanıtlamak için son madencilik düzenleme süreçlerine değindi. Çin, BTC madencilerine karşı çıkıp onları kapatmalarını emrettikten sonra, hash oranı bir ayda %50‘den fazla düştü.

Ağ olması gerektiği gibi tepki verdi ve aktif madencilerin işlerini yapmalarını kolaylaştırdı. Kovulanlar da göç etti. Böylece hash oranı büyük ölçüde toparlandı. Sierra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım ve hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu