Sekiz Kobe Bryant NFT’si Açık Artırmaya Çıkarılıyor

Sekiz Kobe Bryant NFT’si Açık Artırmaya Çıkarılıyor

NBA’in süperstarı Kobe Bryant‘ın daha önce görülmemiş bir dizi fotoğrafı, değiştirilemez token (NFT) koleksiyonu olarak yayınlanıyor.

Kobe Bryant’ın daha önce hiç görülmemiş sekiz siyah beyaz resminden oluşan bir koleksiyon, Cryptograph‘ta NFT olarak satılacak.

“Kobe” başlıklı koleksiyon, Bryant’ın 23 yaşında yükselen bir yıldız olduğu 1999 yılında çekilmiş fotoğrafları içerecek.

Satıştan elde edilen gelir Mamba & Mambacita Spor Vakfı’nın yararına olacak. Fotoğraflar, Los Angeles şehir merkezindeki eski bir et paketleme binasında Smashbox Studios’tan Davis Factor tarafından çekildi.

Factor, çekim hakkında “bir rüyanın gerçekleştiğini” söyledi ve “Bu çekimin özel olduğunu düşünüyorum çünkü ilk moda çekimlerinden biri” dedi. Koleksiyon, Kobe Bryant’ın vakfına mümkün olduğu kadar çok para toplamak için oluşturuldu.

Sekiz NFT’nin her biri 1’de 1 baskı olarak satılıyor ve Hall of Famer’ın doğum gününe denk gelen Kobe Günü’nü anmak için açık artırmaya çıkarılacak.

Cryptograph’ın kurucu ortağı ve Bryant’ın arkadaşı Tommy Alastra‘ya göre, Kobe koleksiyonu, platformun birinci yıl dönümünü anmak için başka seriler tarafından takip edilecek.