Blockchain HaberleriHaberler

Klaytn Blockchain Platformu, Kore’nin En Büyük Bankalarından Biri Olan Shinhan Bank İle Ortak Oldu

Güneydoğu Asya'nın en büyük bankalarından biri olan Shinhan Bank, blockchain platformu Klaytn'in yönetim kuruluna katıldı.

Klaytn blockchain platformu, kurumsal düzeyde ölçeklenebilirlik ve performans için tasarlanmıştır. Kore’nin en büyük bankalarından biri olan Shinhan Bank artık Klaytn’ın yönetim kurulunda olacak.

Bu ortaklığın en önemli yanı, Shinhan Bank‘ın Klaytn bünyesinde karar verme sürecinde aktif bir rol oynayabilecek olmasıdır.

Shinhan Bank, Klaytn blok zincirinin ortak yönetimine katılmanın yanı sıra, finansal teknolojide ekosistemin geliştirilmesine yardımcı olacak ve Klaytn blok zincirine dayalı çeşitli dijital hizmetler geliştirecek.

Aslında Shinhan Bank, uzun süredir Klaytn’ın çabalarını destekliyor. Kore bankası, dijital inovasyonda küresel bir finans lideri olarak biliniyor.

Shinhan Bank 2017’den beri , devlet kredileri, emeklilik ödemeleri ve türevleri dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri tabanlı finansal hizmetler sundu.

[affiliate_news2 id=”3606″]

Bankanın toplam öz sermaye 9.7 trilyon won. Bunun yanında dünya çapında 10.741‘den fazla çalışanı ve 1.026 şubesi bulunuyor.

Klaytn, bu blockchain platformunun kitlesel olarak benimsenmesine yönelik bu işbirliğinin beklentileri konusunda çok iyimser olduğunu ve daha fazla küresel genişleme öngördüğünü söylüyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu