HaberlerKripto Para Haberleri

Kırgızistan’da 2.000 Adet Kripto Para Madenciliği Cihazı Ele Geçirildi

Kırgızistan'daki kolluk kuvvetleri, ülkedeki yasadışı kripto para madenciliği kapsamında binlerce cihaza el koydu. 

Kırgızistan kolluk kuvvetleri yasa dışı kripto para madenciliği kapsamında başarılı bir operasyona imza attı ve tam 2000 adet madencilik teçhizatını ele geçirdi.

Yetkililerin Bitcoin çiftliklerine elektrik sağlayan endüstriyel işletmeleri de belirledikleri bildirildi. Yasa dışı kripto para madenciliği kapsamında Türkiye’de de geçtiğimiz haftalarda başarılı bir operasyon yürütülmüş ve yüzlerce cihaza el koyulmuştu.

Kırgızistan’da Güvenlik Servisi Yasadışı Madenciliğe Karşı Operasyon Yürüttü

Kırgızistan’ın organize suçla mücadele ajansı olan Devlet Ulusal Güvenlik Komitesi (GKNB), yasa dışı kripto para madenciliği yapıldığını tespit etti.

Düzenlenen baskın ile bir dizi tesis bulundu. Operasyon, başkent Bişkek ve ülkenin en kuzeyindeki Chuy Oblast‘ta gerçekleştirildi.

Sputnik’in aktardığı bilgilere göre yapılan operasyonda tam 2.000 kripto para birimi madenciliği birimine el koyuldu. Ek olarak ön duruşma işlemlerinin sürdüğü de belirtildi.

Kırgızistan 2.000 Kripto Para Madenciliği Cihazı Ele Geçirdi
Bişkek’teki Ala-Too meydanı.

Devlet komitesi, kripto para madenciliği sürecinin ülkenin elektrik şebekesine devasa boyutlarda hasar verdiğini vurguladı. GKNB ayrıca yasadışı kripto para çiftliklerine elektrik gücü sağlayan birkaç büyük sanayi kuruluşunu da tespit etti.

Baskın yapılan adreslerin çoğu Orta Asya cumhuriyetinin başkenti Bişkek’te yer alıyor. Madencilik cihazlarının bir kısmı Bişkek Serbest Ekonomik Bölgesi’ndeki sanayi tesislerinde ele geçirildi. Polis şu anda yolsuzluk planına dahil olan tüm kişileri tespit etmek için çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu