Bitcoin HaberleriHaberler

Kıdemli Yönetici, JPMorgan Müşterilerinin Bitcoin’i Bir Varlık Sınıfı Olarak Gördüğünü Söyledi

Üst düzey bir varlık yöneticisine göre, Bitcoin’in ( BTC ) henüz bir “varlık sınıfı” olarak ortaya çıkmamasına rağmen JPMorgan, kripto para yatırımı talebini karşılamanın önemli olduğunu düşünüyor.

Şirketin varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, çok sayıda JPMorgan müşterisinin Bitcoin gibi dijital para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğünü ifade etti.

Erdoes, Salı günü yayınlanan bir Bloomberg röportajında, bankanın artan talebi karşılamak için kripto para hizmetleri sunmaya devam edeceğini vurguladı:

“Müşterilerimizin çoğu, ‘Bu bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum’ diyor ve bizim işimiz, paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.”

Erdoes, birçok uzmanın piyasanın aşırı oynaklığından endişe duyması nedeniyle kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı oluşturup oluşturmadığı konusundaki tartışmanın hala devam ettiğini söyledi.

[affiliate_news2 id=”4175″]

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük yatırım bankacılığı kurumlarından biri olan JPMorgan, kripto konusundaki karmaşık duruşuyla tanınıyor.

Şirket CEO’su Jamie Dimon, 2017‘de Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi. Şirketin o zamandan beri sektördeki duruşunu yumuşattığı bildiriliyor. Ek olarak JPMorgan, aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu başlatmaya hazırlanıyor .

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu