Kevin O’Leary: Servetimin %20’si Kriptoda

Kevin O’Leary: Servetimin %20’si Kriptoda

CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, Kanadalı yatırımcı Kevin O’Leary, sunucu Joe Kernen tarafından sektöre maruz kalması sorulduğunda portföyünün %20’sine “kripto para birimleri ve blok zincirlerinin” sahip olduğunu açıkladı.

67 yaşındaki girişimci, kripto parasının “milyonlarca dolar” değerinde olduğunu iddia ediyor.

Kasım ayında Kevin O’Leary, kripto para birimi maruziyetinin %10 olduğunu söyledi. Mr. Wonderful “Bay Harika”nın servetinin tahmini net değeri 400 milyon dolar.

“Shark Tank” ile tanınan Kevin O’Leary, başlangıçta kripto para birimlerini görmezden geldi. Mayıs 2019’da, orijinal kriptonun değersiz olduğunu savunarak Bitcoin’i “çöp” olarak adlandırmaya kadar gitti.

Kanadalı işadamı, 100 dolar değerinde farklı madeni para satın alarak önceki boğa koşusunun zirvesinde kriptoya giriş yaptı. Harvard Üniversitesi’nde verdiği bir ders sırasında bazı öğrenciler tarafından kendisine meydan okundu. Uzaya girişi, girişimci O’Leary’nin yüzünü buruşturan acımasız bir kripto kışının gelişiyle aynı zamana denk geldi.

2020’nin sonlarında, O’Leary, kripto fenomeni Anthony Pompliano‘nun kendisine biraz Bitcoin satın alması gerektiğini söylemesinden sonra Bitcoin’e ısındı. O sıralarda, bunun çalışan tek kripto olduğu sonucuna vardı.

2021’de “Shark Tank” yıldızı Bitcoin’in ötesine geçti ve merkezi olmayan finans alanına yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FCA, İngiltere’deki Kripto ATM’lerinin Kapatılmasına Hükmetti

O’Leary aynı zamanda takas edilemeyen tokenlere (NFT‘ler) de çok meraklı. Forbes ile yaptığı bir röportajda, envanter yönetimi ve kimlik doğrulama gibi çok sayıda kullanım durumunu kapsadıkları için en büyük kripto para biriminden daha büyük hale gelebileceklerini tahmin etti. Girişimci ayrıca Bitcoin, Ether, Solana ve diğer madeni paraların sahibidir.