Kevin O’Leary, Madencilik Şirketi Hisselerine Yatırım Yapmayı Planlıyor

Kevin O’Leary, Madencilik Şirketi Hisselerine Yatırım Yapmayı Planlıyor

Kanadalı işadamı Kevin O’Leary, madencilik şirketi hisselerine yatırım yapma planlarını itiraf etti. Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda Bay Wonderful, Bitcoin (BTC) madenciliğine yatırım yapmanın yollarını bulmak için Orta Doğu‘daki son seyahatleri hakkında hikayeler paylaştı. Shark Tank patronuna göre, Orta Doğu’daki yatırımcılar “egemen madencilik operasyonları” arıyorlar.

Kevin O’Leary ayrıca önümüzdeki 2-3 yıl içinde devlet fonlarının Bitcoin madenciliğine yatırım yapmaya karar verebileceğini tahmin ediyor. Ancak işadamı, fonların sürdürülebilir enerji kullanan madencilik işletmelerini seçeceğini belirtiyor. Kanadalı girişimciye göre, çevreyle ilgili tartışmalar nedeniyle madencilik faaliyetlerinin çevre dostu olması yatırımcılar için çok önemli bir karar faktörü.

İşadamı ayrıca kendi madencilik operasyonlarını açma konusundaki ilgisini de dile getirdi. Devlet onaylarının yanı sıra madencilik faaliyetlerinin gerçekleştirileceği toplulukta yaşayan kişilerin işletmeyi onaylaması gerektiğini belirtti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dogecoin Merkeziyetsiz Borsaya Giriyor

Bunların yanı sıra girişimci, Bitcoin madencilik şirketlerinin BTC kazançlarını şirket bilançolarında takip edebilmesi gerektiğini de açıkladı. Bu, yatırımcıların madencilik şirketi hisselerini satın almalarını ve özsermaye yoluyla BTC’ye sahip olmalarını sağlar. Kevin O’Leary, bu süreç boyunca BTC’ye yatırım yapacağını belirtiyor.

Aralık ayında Kevin O’Leary, kripto yatırımları hakkındaki düşüncelerini halkla paylaştı. Cointelegraph ile özel bir röportajda işadamı, kriptoya yatırım yapmanın Google ve Microsoft‘a yatırım yapmaya benzer olduğunu açıkladı.

“Örneğin, Google veya Microsoft’a yatırım yapıyorsanız, neye yatırım yapıyorsunuz? Yazılıma yatırım yapıyorsunuz. Neden kriptoya yatırım yapmıyorsunuz? O da bir yazılım” dedi.

Bu arada, eski BTC eleştirmeni de, yenilmez tokenlerin (NFT) potansiyeli konusunda çok heyecanlı. O’Leary, NFT’lerin potansiyel olarak Bitcoin’den daha büyük olabileceğine bahse giriyor. Ancak her ikisine de yatırım yapacağını belirtiyor.