Kevin O’Leary, Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’i Dijital Mülkiyet Olarak Gördüğünü Söyledi

Kevin O’Leary, Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’i Dijital Mülkiyet Olarak Gördüğünü Söyledi

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, kurumların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini dijital “mülk” olarak görmeye başladığını dile getirdi.

O’Leary, The Best Business Show’un 25. bölümü için yapılan bir röportajda, Anthony Pompliano’ya kurumların Bitcoin’i takas edilebilir bir para birimi olarak değil, gayrimenkul gibi gördüklerini söyledi.

O’Leary, konuşmalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

Kurumlarla konuştuğumda, Bitcoin hakkındaki düşünceleriyle ilgili felsefede bir değişiklik var. BTC’e sadece bir para birimi olarak bakanlar artık bu şekilde düşünmüyorlar. Gayrimenkul gibi bakıyorlar.

Shark Tank yıldızı, Bitcoin satın almayı New York’ta kazançlı bir gayrimenkul elde etmeye benzetmeye devam etti. Kurumların, ticaret yapmak yerine bilançolarında varlık olarak tutmak için BTC satın aldıklarını söyledi.

O’Leary ayrıca, analistlerinin küçük bir bölümünün, yüksek seviyelerin nerede olacağı hakkında “hiçbir fikirleri olmadığını” vurgulayarak Bitcoin fiyatının geleceğini doğru bir şekilde tahmin edebileceğini iddia etti.

Tecrübeli yatırımcı, Bitcoin fiyatının özellikle kurumların etkisiyle “her yere gidebileceğini” dile getirdi. O’Leary, Bitcoin’e ek olarak Litecoin ve Ethereum’da pozisyonları olduğunu belirterek kişisel kripto portföyü hakkında da yorum yaptı:

Bitcoin hala büyük. Şu anda sadece üç pozisyonum var, gelecek ayın sonunda neredeyse 15 olacak. Bunların ne olduğunu açıklamayacağım, ama şu anda, öncelikle Ether (ETH), biraz Litecoin (LTC) ), Bitcoin (BTC) ve bir ton USDC.

O’Leary Çin’deki Bitcoin madenciliğini eleştirmeye devam ediyor. Bunun yanında çevre üzerindeki olumsuz etkisine ve büyük elektrik tüketimine dikkat çekiyor.