Kevin O’Leary: Kripto varlıklar portföyümün %20’sine ulaşabilir

Kevin O’Leary: Kripto varlıklar portföyümün %20’sine ulaşabilir

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, namıdiğer “Mr. Wonderful”, stablecoinler hakkında daha net düzenlemeler olduğu anda kripto tahsislerini %20’ye kadar artırmaya hazır olduğunu söyledi.

Eski bir Bitcoin (BTC) şüphecisi olan O’Leary, şu anda yatırım portföyünün %10’undan fazlasını oluşturan kripto para biriminin sesli bir savunucusu.

Bay Harika (Mr. Wonderful), özellikle artan enflasyon seviyelerine karşı etkili bir korunma olarak gördüğü ABD dolarına sabitlenmiş stablecoinlere odaklanıyor. O’Leary stablecoinleri stake ederek, %6’ya varan getiri sağlayabileceğini belirtti.

​”Enflasyon %6 olduğunda, bundan 12 ay sonraki satın alma gücünüz %6 daha azdır ve bu oran çok fazla. […] Bu sorunu stablecoin ile çözmenin büyük bir savunucusuyum.”

Net bir düzenleyici çerçeve, Kevin O’Leary’nin büyük nakit pozisyonlarını istikrarlı paralara dönüştürmesine izin verecek; ancak şu anda düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle stablecoinlere %5’in üzerinde yatırım yapamıyor.

Kevin O’Leary “Kendi uyum departmanımla, stablecoinleri hisse senedinden farklı olmayan bir öz sermaye olarak görüyorum” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Gensler, Kripto Gözetimi Konusunda Tavsiyeler Almak İçin Senato Yardımcısını Göreve Getiriyor

Kevin O’Leary’ye göre, stablecoinler konusundaki heyecanı, “arka planda sessizce üzerinde çalışan” ve düzenleyicilerin harekete geçmesini bekleyen birçok kurumsal yatırımcı tarafından paylaşılıyor.

Stablecoinlere ek olarak, Mr. Wonderful aynı zamanda Bitcoin, Ether (ETH) ve diğer kripto para birimlerinde de yatırımcı pozisyonunda. Bununla birlikte, altta yatan oynaklık nedeniyle, bu kripto para birimlerinin kurumsal bir yatırımcı portföyünün büyük bir bölümünü oluşturmasının muhtemel olmadığını iddia etti.