Kevin O’Leary Bitcoin ile Microsoft’u Kıyaslıyor

Kevin O’Leary Bitcoin ile Microsoft’u Kıyaslıyor

Kanadalı işadamı ve ünlü televizyoncu Kevin O’Leary, Bitcoin‘i bir madeni para, para birimi ve yazılım olarak görüyor. BTC‘ye maruz kalmanın Microsoft veya Yahoo gibi dev şirketlerde pozisyon sahibi olmakla aynı şey olduğuna inanıyor.

Ek olarak, O’Leary, sektörde düzenleyici netlik olduğunda BTC’nin 300.000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin Büyük Oyuncular Gibidir

Çok sayıda ünlü, yıllar içinde Bitcoin konusundaki tutumlarını değiştirdi ve Kevin O’Leary bu grup arasında. 2019’da Shark Tank‘ın sunucusu, önde gelen dijital varlığın kendisi için “değersiz” olduğunu söyledi. Daha da ileri gitti ve bunu “işe yaramaz para birimi” ve “çöp çünkü büyük miktarlarda girip çıkamazsınız” olarak etiketledi.

Şubat 2021’de, buna karşı olmadığını ve hatta varlığa saygı duyduğunu söyleyerek bakış açısını yumuşatmaya başladı. Kısa bir süre sonra Kanadalı, portföyünün %3’ünü tahsis eden bir BTC sahibine dönüştü.

Ekosisteme girdiğinden beri, Bay Harika (takma adı gibi) kripto para biriminin değerlerini övdü. Geçen yaz, “Uzun vadede varım” dedi ve başka hiçbir dijital varlığın BTC’nin yerini alma potansiyeline sahip olmadığını da sözlerine ekledi.

Son zamanlarda, O’Leary, yükselişini bir kez daha göstermek için tweet attı. Ona göre, bitcoin sahibi olmak, milyarlarca dolarlık şirketler Microsoft ve Yahoo’nun hisselerine sahip olmakla eşit.


Bitcoin’i teknoloji devleriyle karşılaştırmak yeni bir şey değil. Geçen yıl, SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, varlığın kendisine Facebook, Google ve Amazon‘u hatırlattığını söyledi. Geçen hafta, Fidelity‘nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, BTC’nin büyümesinin Apple‘ın 90’lardaki yükselişine benzediğini belirtti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Polygon, Hack Önleyen Beyaz Şapkalı Bir Hackera Ödül Verdi

Bitcoin 300 bin Doları Görecek mi?

Stansberry Research için ayrı bir röportajda  Kevin O’Leary, BTC’nin fiyatının önümüzdeki üç yıl içinde 300.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Bu, Amerikan gözlemcileri kripto para birimi alanında kapsamlı kurallar uyguladığında ve böylece daha fazla kurumun çoğunluğa katılmasını sağladığında gerçekleşecek:

“Önümüzdeki iki ila üç yıl içinde bir noktada, ABD düzenleyicisi kripto para birimleri hakkında bir açıklama yapacak. Bu gerçekleştiğinde, bir devlet fonu veya emeklilik planım varsa, muhtemelen buna yüzde bir ila üç pay ayıracağım.

Ve bu gerçekleştiğinde uzun süre bitcoin kullanmak istiyorum. Kurumlar nihayet satın alabildiğinde Bitcoin 300.000 dolara gidebilir.”