HaberlerKripto Para Haberleri

Kazakistan Kripto Para Pazarını Geliştirmek İçin Çalışmalara Başladı

Kazakistanlı yetkililer, ülkenin küresel kripto pazarındaki konumunu güçlendirmek için düzenleyici yaklaşımlarını iyileştirmeyi planlıyor.

Kazakistan kripto para birimi endüstrisinin ve blockchain teknolojisinin gelişimini teşvik etmek için bir yol haritası oluşturmaya başladı.

Kazakistan Başbakanı’nın web sitesinde Salı günü yapılan duyuruya göre, devlet yetkilileri kripto endüstrisinin gelişimini ilerletmek için önerileri gözden geçirdi. Bunun yanında devletin kripto operasyonlarını düzenleme yaklaşımını yeniden tartışıldı.

Yetkililer, büyük bir ulusal finans merkezi olan Astana Uluslararası Finans Merkezi aracılığıyla kripto para borsalarını geliştirmeyi önerdiler. Hükümet ayrıca, kripto borsalarının yerel bankalar ve müşterilerle etkileşime girebileceği standartların oluşturulmasını önerdi.

Kazakistan Kripto Para Endüstrisinde Şeffaflık Amaçlıyor

Yeni girişim, yerel kripto endüstrisi için şeffaflık ve organizasyon sağlamayı amaçlıyor.  Yetkililer tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Bugüne kadar, kripto endüstrisinde çalışan çeşitli şirketler arasında, yalnızca madencilik şirketleri Kazakistan pazarının bir parçası oldu.”

Kazakistan kripto para endüstrisi ve dijital varlıklar konusunda daha fazla ciddileşmeye başladı. Geçen hafta, Kazakistan merkez bankası olası bir dijital para birimi hakkında resmi bir rapor yayınladı .

Banka, dijital paranın nakit veya nakitsiz ödemelerin yerini alması amaçlamadığını, bunun yerine ulusal ödeme sisteminin daha da geliştirilmesini sağlayacak ve nakde bağımlılığı azaltacak alternatif bir seçenek olacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu