HaberlerKripto Para Haberleri

Kazakistan Kripto Para Madenciliğinde Önemli Bir Oyuncu Olarak Ortaya Çıkıyor

Cambridge Üniversitesi’nden alınan verilere göre, Kazakistan’ın küresel kripto hash oranındaki payının arttığı belirlendi. Aynı durumun ABD için de geçerli olduğu söyleniyor.

İlginç bir şekilde, sağlanan veriler yalnızca Nisan ayına kadar mevcut. Bu, Çinli yetkililerin kripto para birimi sektörünü çökertme konusunda giderek daha fazla seslerini yükseltmeye başladığı zamanlardı.

Çin, kripto para karşıtı hamlelerini hızlandırdı. Hatta bazı raporlar, madencilik faaliyetlerine ev sahipliği yapan tesislerde elektriğin kesildiğinden bile bahsediyor.

Ülkeye göre küresel kripto hash oranı

Artık Çin’in bu yolda devam etmeyi planladığı açık olduğuna göre, büyük madencilik göçü devam edecektir. Ek olarak üç ay önceki bu gelişmelere dayanarak, Kazakistan Çin’in yerini almaya niyetli diyebiliriz.

Kazakistan Cumhuriyeti Orta Asya’da bulunuyor ve Rusya ve Çin ile yakın komşular. Kazakistan’da fiziksel madencilik aynı zamanda önemli bir gelir kaynağıdır, çünkü Kazakistan geniş uranyum, değerli metaller, cevherler, alaşımlar, ferroalyajlar ve minerallere sahip.

[affiliate_news2 id=”4092″]

Kazakistan hükümeti kripto paralara genel olarak dostane bir yaklaşım benimsedi. Ancak konuyla ilgili çok az düzenleyici netlik var.

Mart 2018’de Kazakistan Ulusal Bankası Başkanı Daniyar Akishev, ajansının kripto paralara “çok muhafazakar bir yaklaşım” aldığını söylemişti. Şu an büyük madencilerin önemli bir kısmı bu bölgeye yerleşmeye başladı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu