HaberlerKripto Para Haberleri

Kazakistan’ın bankalarda kripto para işlemleri için hesap açılmasına izin verdiği bildiriliyor

Kazakistan, yerel kripto işletmelerinin yasal olarak kripto yatırım hizmetleri sunmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kazakistan hükümetinin yerel bankacılık kurumlarına kripto para işlemleri için banka hesapları açma yetkisi vermeyi planladığı bildirildi.

Yerel haber kanalı Khabar 24’ün Pazar günü aktardığı bilgilere göre, Kazakistan’daki birkaç banka yakında Bitcoin ( BTC ) gibi kripto paralarla hizmet veren şirketleri ve işletmeleri resmi olarak onaylayacak .

Kazakistan Veri Merkezi Endüstrisi ve Blockchain Derneği’nden yöneticilere atıfta bulunan rapor, pilot projeye hangi finansal kurumların veya bankaların katılacağının net olmadığını belirtiyor.

Kripto para borsaları, Kazakistan’ın önemli bir finans merkezi olan Astana Uluslararası Finans Merkezi’ndeki projeye kaydolarak bankalarla işbirliği yapmaya başlayacak.

[affiliate_news2 id=”4377″]

Pilot projenin bir yıl süreceği ve yerel kripto işletmelerinin yasal olarak kripto yatırım hizmetleri sunmasını ve yatırımcıların Bitcoin gibi kripto para birimlerini güvenli bir şekilde alıp satmalarını sağlamayı amaçladığı bildiriliyor.

Projenin bir parçası olarak Kazakistan hükümeti, kripto para ticareti ülkede henüz yasal olarak kabul edilmediğinden dijital para yatırımıyla ilgili potansiyel riskleri değerlendirmeyi de planlıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu