DOGE ile ilgili sayfaların sayısı Kasım ayında SHIB’den 13 kat daha fazla

DOGE ile ilgili sayfaların sayısı Kasım ayında SHIB’den 13 kat daha fazla

Meme kripto para birimlerinin popülaritesindeki artış, çeşitli çevrimiçi yayınlardan kaynaklanıyor denilebilir. Kasım ayında, popüler kripto para birimi Dogecoin hakkında 106.800 yayınlanan çevrimiçi sayfa kaydedildi.

Karşılaştırıldığında, DOGE’nin yayınlanan sayfa sayısı, 8.100 yayın kaydeden Shiba Inu’dan en az 13 kat daha fazlaydı. SHIB’nin değeri Kasım ayında en az %33 düşerken, Dogecoin de %20‘nin üzerinde geriledi. 

DOGE ile ilgili yayınlanan sayfaların sayısı. Kaynak: Ahrefs.com
SHIB ile ilgili yayınlanan sayfaların sayısı. Kaynak: Ahrefs.com

En popüler iki mem parası hakkındaki yayınlar, kripto para piyasası yüksek oynaklık yaşadığında ortaya çıktı. Yayınlar özellikle daha fazla bilgi ve iç görü arayan yatırımcılarla tokenler hakkındaki en son gelişmeleri sağladı.

Genel olarak, kripto paraların büyümesiyle birlikte, daha fazla insan yatırım fırsatları , riskler, fiyat tahminleri, kripto paralara alternatifler ve kripto para birimlerine nasıl yatırım yapılacağı hakkında bilgi edinmekle ilgilendi.

DOGE ve SHIB internette en çok aranan tokenler arasında yer aldı. Dogecoin ve Shiba Inu 2021’de 30 ABD eyaletinde Google’da en çok aranan tokenler oldu.

Ayrıca, Dogecoin ve Shiba Inu aynı popülerlik payına sahip gibi görünse de, Dogecoin otorite açısından bir adım daha önde denilebilir.