Kanada’nın Muhasebe Devi KPMG, Portföyüne Bitcoin Ekledi

Kanada’nın Muhasebe Devi KPMG, Portföyüne Bitcoin Ekledi

Kanadalı dev muhasebe firması KPMG, kurumsal hazinesine Bitcoin ve Ethereum ekleyerek kripto para birimi sektörüne giren en son geleneksel şirket oldu.

Bir basın açıklamasında KPMG, varlıkları Gemini kripto para borsası yürütme ve saklama hizmetleri aracılığıyla satın aldığını belirtti.

Şirket, 150 yıllık şirketin dijital para birimlerine yaptığı ilk doğrudan yatırımı işaret ediyor ve tahsis aynı zamanda firmanın çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) yükümlülüklerine uygun olarak net sıfır karbon işlemini sürdürmenin bir parçası olarak karbon denkleştirmelerini de içeriyor.

Muhasebe devine göre, kripto varlıklarına yapılan girişim, dijital para birimlerinin büyümeye devam edeceği inancıyla uyumlu.

Kanada KPMG Yönetici Ortağı Benjie Thomas; “Kripto varlıklar olgunlaşan bir varlık sınıfıdır. <…> Bu yatırım, kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümeye ve varlık karışımının düzenli bir parçası olmaya devam edeceğine olan inancımızı yansıtıyor” dedi.

KPMG Girişimlerini Yatay Genişletmeyi Planlıyor

Kripto yatırımı, KPMG’nin girişimle ilgili gözetim sunmakla görevli yönetim komitesinin bir tavsiyesini izledi.

Komite ayrıca, şirketin kurumsal hazinesine kripto para birimleri eklemenin vergi ve muhasebe sonuçlarına da odaklandı.

Kanada’da 40’tan fazla yerde yaklaşık 8.000 çalışanı olan şirket, gelecekteki yatırımlarda, Merkezi Olmayan Finans (DeFi), Takas Edilemeyen Tokenlar (NFT’ler) ve metaverse gibi diğer kripto alanlarına odaklanmayı beklediğine dikkat çekti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Büyük Kipto Firmaları Koalisyon Oluşturuyor

Kripto yatırımlarında genel artış

Yatırımlar, KPMG‘nin 2021’de blockchain ve kripto para birimine yapılan yatırımların önceki üç yılın toplamını aştığını belirten bir rapor yayınlamasının ardından geldi.

Şirketin yılda iki kez yayınladığı Pulse of Fintech raporuna göre, kripto ve blockchain yatırımları 2021’de 30 milyar dolara yükseldi. 2018’de bu rakam 8,2 milyar dolar, 2019’da ise 5,6 milyar dolar ve 2020’de 5,5 milyar dolar oldu.

Şirket, geniş blockchain fırsatları yelpazesine artan bir ilgi kaydetti.