Kanadalı Milletvekili, Kripto Sektörünün Büyümesini Teşvik Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu

Kanadalı Milletvekili, Kripto Sektörünün Büyümesini Teşvik Etmek İçin Yasa Tasarısı Sundu

Kanada‘da kripto sektörünün büyümesini teşvik etmek için bir yasa tasarısı sunuldu. Milletvekili “Kanada, hızla büyüyen kripto varlık endüstrisine milyarlarca dolar yatırım çekmeli. Bugün, bunun gerçekleşmesini sağlamak için Kanada’da türünün ilk örneği olan bir yasa tasarısı sundum” dedi.

Kanada’da Kripto Sektörünü Büyütecek Yasa Başlatıldı

Kuzey Amerika ülkesinin parlamento üyesi Michelle Rempel Garner, tasarı metnine göre “Kripto Varlık Sektörünün Büyümesini Teşvik Etme Yasası olarak anılabilecek” “Bill C-249”u tanıttı.

Muhafazakar Milletvekili Garner tweet attı:

Kanada, hızla büyüyen kripto varlık endüstrisine milyarlarca dolar yatırım çekmelidir. Bugün, bunun gerçeğe dönüşmesini sağlamak için Kanada’da türünün ilk örneği olan bir yasa tasarısı sundum.

Tasarı, ülkenin maliye bakanının “kripto varlık sektörünün büyümesini teşvik etmek için ulusal bir çerçeve geliştirmesini” gerektiriyor. Ayrıca bakanın “sektörde çalışan kişilerle istişare etmesini” gerektiriyor.

Milletvekili, hükümet yetkililerinin kripto varlıklarıyla ilgili politikaları tartıştığını ve belirlediğini açıkladı. Bununla birlikte, birçok milletvekilinin kripto varlıklarının ne olduğu, nasıl işledikleri veya ekonomik büyüme için büyük potansiyelleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmadığına dikkat çekti.

Muhafazakar Milletvekili Garner; “Bir dünya lideri olmak için Kanada, kripto varlık uzmanlarının ve yatırımcılarının bize hangi politikalara ihtiyaç duyduklarını veya hangi politikalara ihtiyaç duymadıklarını söylediğinden emin olmalı. Bu yasa tasarısı, maliye bakanının, seslerinin politika geliştirmeye yardımcı olmasını resmi olarak sağlamasını gerektiriyor.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Sotheby’s, Olası Uzay Kökenli Süper Nadir Kara Elması 4,5 Milyon Dolara Kripto Parayla Sattı

Yasa Tasarısı detayları şu şekilde:

Bu Yasanın yürürlüğe girdiği günden itibaren üç yıl içinde, bakan çerçeveyi belirleyen bir rapor hazırlamalı ve rapor tamamlandıktan sonra raporun Meclis’in toplandığı ilk 15 günün herhangi birinde her Parlamento Meclisine sunulmasını sağlamalıdır.

Mevzuatı açıklamak için kurulan web sitesine göre, tasarı kripto para biriminin düzenlenmesi için belirli bir politika oluşturmuyor. Bunun yerine web sitesi şu şekilde açıklıyor:

“Bu yasa tasarısı, seslerinin yol göstermesi için kripto varlık yeteneğinin uzmanlığını politika geliştirmeye resmi olarak dahil etmek için bir mekanizma yaratıyor. Uzmanların hangi politikaya ihtiyaç duydukları veya ihtiyaç duymadıkları konusunda söz sahibi olmalarını sağlar.”