Bitcoin HaberleriHaberler

Williston Şehri Kamu Hizmeti Ödemeleri İçin Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Kuzey Dakota'nın Williston şehri, BitPay aracılığıyla kamu hizmeti ödemeleri için Bitcoin kripto para birimini resmen kabul etmeye başladı.

Kuzey Dakota’daki Williston şehri kamu hizmeti ödemeleri için Bitcoin kabul etmeye başlayarak kripto para birimini benimseme yarışına katılıyor.

Williston Şehri finans direktörü Hercules Cummings Perşembe günü yaptığı açıklamada , şehir yönetiminin Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimlerini kamu hizmeti faturaları için ödeme olarak kabul etmeye başlamak için kripto ödeme firması BitPay ile ortaklık kurduğunu duyurdu . Cummings konu hakkında şu açıklamaları yaptı

“Ortakları arasında Microsoft ve Facebook’un bulunduğu en büyük sanal ödeme şirketi olan BitPay ile ortaklık kurduk. Şehir yöneticisi, Kuzey Dakota Eyaletinde bu hizmeti sunan ilk belediyeyiz ”

Kuzey Dakota’da Kamu Hizmeti Ödemeleri İçin Bitcoin Kabul Eden İlk Belediye

Cummings konu hakkında ek olarak, “Bu çevrimiçi ödeme yöntemlerini kullanmanın güvenlik, rahatlık ve maliyet tasarrufu gibi bir dizi avantajı da var” dedi. Duyuruya göre, BitPay, Google Pay, Apple Pay ve PayPal gibi hizmetler aracılığıyla yapılan ödemeler için % 3 komisyona karşılık, internet üzerinden hizmet faturalarını ödemek için % 1 ücret alıyor.

Williston sakinleri, bir BitPay faturası almak için resmi şehir web sitesini ziyaret edebilir ve hesap bilgilerini sağlayabilir. Duyuru notları, bireyler doğrudan BitPay veya kripto borsaları gibi diğer hizmetlerle ödemeler için dijital bir cüzdan oluşturabilir.

ABD’deki bazı eyaletler şu anda kripto para dostu yasaları düşünüyor. Williston şehri kamu hizmeti ödemeleri için Bitcoin kabul ederek kripto dostu belediyeler kervanına katıldı.

Newsweek dergisi tarafından toplanan verilere göre , Mayıs 2021 itibariyle 46 milyon Amerikalı veya tüm ABD’li yetişkinlerin % 17’si Bitcoin’e sahip. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu