HaberlerKripto Para Haberleri

Kamboçya Merkez Bankası ve Maybank Sınır Ötesi Dijital Para Transferleri İçin Ortaklık Kurdu

Kamboçya merkez bankası ve Maybank, Malezya ve Kamboçya arasında gerçek zamanlı bir fon transferi hizmetinin başlatıldığını duyurdu

Yapılan ortaklık neticesinde, NBC’nin Bakong e-cüzdanı ve Maybank’ın MAE uygulaması aracılığıyla fon transferlerinin kolaylaştırılması planlanıyor.

Maybank, müşterilerinin MAE uygulaması aracılığıyla Kamboçya’daki alıcılara Kamboçya’nın Bakong e-cüzdanına kayıtlı cep telefonu numaraları ile günde 2,500 ABD Dolarına kadar transfer yapmalarına olanak tanıyor.

Maybank’a göre, hizmet için asgari bir ücret alınacak. Kamboçya’dan Malezya’ya yapılan fon transferleri daha sonraki bir tarihte kullanıma sunulacak.

Kamboçya Ulusal Bankası Başkan Yardımcısı Serey Chea yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bakong’un ilk ülkeler arası ödeme hizmeti olan Maybank-Bakong Sınır Ötesi Fon Transferini başlatmaktan çok memnunuz. Malezya’da çalışan veya ikamet eden Kamboçya vatandaşları, artık Bakong e-cüzdanlarına kolayca ve düşük maliyetle para transfer edebildikleri için bu hizmetten büyük ölçüde faydalanacaklar. Bu, aileleri için faturaları ödemek ve sevdiklerine para transfer etmek de dahil olmak üzere kendi fonlarını aktif olarak yönetebildikleri için onlara daha fazla finansal güç sağlıyor.”

Bakong, Kamboçya rieli veya ABD dolarının tokenize edilmiş bir versiyonunda ödemelere, mevduatlara ve nakit transferlere izin veren dijital bir ödeme sistemi olarak biliniyor.

Ekim 2020‘deki lansmanından bu yana Bakong, Kamboçya genelinde 5,9 milyon kullanıcı edindi ve ağda 500 milyon ABD Doları değerinde işlem gerçekleştirildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu