Blockchain HaberleriHaberler

Güney Koreli İnternet Devi Kakao, Singapur’dan Klaytn Blok Zincirinin Küresel Genişlemesine Destek Olacak

Klaytn Vakfı'nın şirket açıklamasına göre Kakako, Klaytn blok zincirinin geliştirilmesine ve küresel genişlemesine öncülük edecek.

Klaytn, genişleme planlarını ilerletmek, yatırımcıları finanse etmek, eğitim ve topluluk faaliyetleri yoluyla geliştirici topluluklarını desteklemek için 300 milyon ABD Doları tutarındaki Klaytn Büyüme Fonu’nu kullanmayı planlıyor.

Klaytn blok zincirinin piyasaya sürülmesinden bu yana Kakao, Klaytn tabanlı uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştırmak için KakaoTalk ile entegre dijital cüzdan Klip‘i ve bir Klaytn API hizmetini başlattı.

Klaytn Vakfı‘na göre, bugüne kadar platformdaki merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer 1,2 milyar ABD doları seviyesinde bulunuyor.

Kaokao, aşamalı düzenleyici rejimi ve yetenek havuzu sayesinde Asya’da hızla bir blok zinciri merkezi olarak ortaya çıkan blok zinciri ve kripto şirketlerinin büyüyen listesine katılıyor.

Singapur’un blockchain ekosistemi son yıllarda önemli ölçüde genişledi. 2020 Singapur Blok Zinciri Ekosistem Raporuna göre, DeFi, finansal hizmetler, akıllı şehirler, protokoller, kurumsal çözümler ve altyapı genelinde temsil edilen 234 blok zinciri ile ilgili kuruluş mevcuttu.

Ek olarak 2020 Singapur Blok Zinciri Ekosistem Raporu’na göre bu kuruluşlarda 2019‘a kıyasla %50‘lik bir artış yaşandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu