Jupiter Meta, Hindistan’da NFT pazarını başlattı

Jupiter Meta, Hindistan’da NFT pazarını başlattı

Jupiter Meta, bugün Hindistan’da müzik, film ve oyun odaklı bir NFT pazarı başlattı.

NFT pazarı, Jupiter Meta’nın şirketin sıfır gaz ücretine sahip olduğunu ve sürdürülebilir olduğunu iddia ettiği Rubix blok zinciri üzerine inşa edildi. 

Jupiter Meta ayrıca 12 dijital sanat eseri, yemek, plaj ve Chennai şehrinin özünü içeren NFT pazarında Singara Chennai Tokenlerini piyasaya sürdü.

Jupiter Meta, her bir sanat eserinin birden fazla kopyasını NFT olarak basacak ve sahiplenecek. Ek olarak bunları sabit bir fiyattan satacak. 

Geçen yıldan bu yana Hindistan’da kripto borsası WazirX ve Rario tarafından başlatılanlar da dahil olmak üzere birkaç NFT pazarı ortaya çıktı. 

2021’de kurulan Jupiter Meta, kullanıcıların yerleşik bir meta veri deposuyla müzik, film, sanat ve kültür dahil olmak üzere segmentler arasında NFT ticareti yapmasına olanak tanıyor.

Jupiter Meta İşletme Başkanı Manasa Rajan, şirketin sadece teknoloji meraklıları için değil, her yaratıcı zihin için metaverse yaratma vizyonunun bir sonucu olduğunu söyledi.

Rajan, “Web 3.0’ın yapmamıza izin verdiği şeylerde bir değişimin başlangıcına tanık oluyoruz ve pazarla yolculuğumuza başlamaktan mutluyuz.” Diye ekledi