HaberlerKripto Para Haberleri

JPMorgan Stratejistleri, Kripto Para Piyasasının İyileştiğini Söyledi

JPMorgan'ın son araştırması Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki istikrarı vurguladı.

Kripto para piyasası, 12 Mayıs 2021‘den bu yana oldukça büyük bir satış baskısı gördü. Dijital para birimlerinin genel piyasa değeri, son altı hafta boyunca yaklaşık %50 geriledi.

Bununla birlikte, dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan’ın son araştırma notu, kripto para piyasasında iyileşme belirtileri olduğunu ortaya koyuyor.

Bloomberg tarafından Josh Younger ve Veronica Mejia Bustamante’e atıfta bulunan yakın tarihli bir rapora göre, Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki son istikrar kripto para piyasası için olumlu bir işaret. Ancak, genel kripto piyasası şu an için sağlıklı değil.

Araştırma notunda ”kripto para piyasası henüz sağlıklı olmadığına dair işaretler gösterse de, iyileşme sürecine başlıyor gibi görünüyor” ifadeleri kullanıldı.

Bu ayın başlarında, JPMorgan Küresel Pazar Stratejisi Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin için kurumsal talebin zayıf olduğunu dile getirmişti.

Panigirtzoglou, Business Insider ile yaptığı röportajda, dünyanın en büyük kripto para biriminin kurumsal yatırımcıları çekmesi için 30.000 doların altında bir kırılmanın gerekli olabileceğini belirtti.

Geçen hafta, tanınmış bir Ethereum balina hesabı, 81.760 Ethereum’u dijital bir cüzdandan kripto para borsası Binance’e taşıdı. 

Benzer şekilde, XRP balinaları da dünyanın en büyük 7. kripto para birimini önde gelen dijital borsalardan taşımaya başladı. Bitcoin ağı da son birkaç gün içinde balina işlemlerinde bir artış gördü. 

Bir blok zinciri izleme ve analiz firması olan Whale Alert’e göre, önde gelen bir Bitcoin cüzdanı yakın zamanda Coinbase’den dijital bir cüzdana 2.395 BTC  taşıdı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu