JPMorgan, mesken yenileme bölümündeki toparlanma nedeniyle Lowe’s’un notunu Overweight’e yükseltti

JPMorgan, mesken yenileme bölümündeki toparlanma nedeniyle Lowe’s’un notunu Overweight’e yükseltti

JPMorgan’daki analistler Lowe’s Companies (LOW) üzerindeki notlarını Nötr’den Overweight’e yükseltti ve şirketi Pazartesi günü itibariyle Odak Listelerine dahil etti. Ayrıyeten pay senedi için fiyat amaçlarını 210 dolardan 265 dolara çıkardılar.

Analistler, “Mallara yapılan harcama oranının daha az baskıyla karşı karşıya olduğu görüşümüzü koruyoruz ve kar büyümesinin harcama davranışı için birincil gösterge olduğu bir modele geri dönülmesini bekliyoruz” dedi.

Analistler ayrıyeten, mesken geliştirme dalının toplam tüketici harcamaları içindeki hissesinin pandemi öncesinin yaklaşık %5 altında olduğunu iddia ediyor. Home Depot’un %50’sine karşılık Lowe’un satışlarının %75’ini oluşturan kendin yap (DIY) pazarı, pazarın 2021’in başlarında istikrara kavuşmaya başlamasından bu yana daha fazla pürüzle karşılaşıyor.

Buna ek olarak, Home Depot’un %9,2’sine kıyasla Lowe’un toplam gelirinin %13,9’unu temsil eden ana satış kategorisi olan beyaz eşyanın fiyat indiriminde daha ileride olduğunu vurguluyorlar.

Konut kesiminin önümüzdeki yıl faiz oranlarında 150 baz puanlık bir düşüş görmesi beklenmektedir; bu da mortgage oranlarını Ocak 2025’e kadar varsayımı %5,5’e ve oranlar ortasındaki farkın sabit kalması şartıyla Eylül 2024’e kadar yaklaşık %6’ya düşürebilir.

Geçmişte, mortgage faiz oranları %5.5’e ulaştığında, mevcut müstakil konut satışları yaklaşık 4.3 milyon adet olmuştur; bu da mevcut düzeylerden %20’den fazla bir artış olabileceğine işaret etmektedir.

Analistler, “Her ne kadar konut sahiplerinin mevcut mortgage oranlarını muhafaza eğilimi nedeniyle artışın bir ölçü hafifleyeceğine inansak da, bu toparlanmanın potansiyel ölçeği, faaliyetlerde genel olarak mütevazı piyasa beklentilerini aşabilecek değerli bir artış manasına geliyor” dedi.

Analistler, “Raporumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere, LOW’un geleceğe hazırlanmak için 2024 yılı için mali beklentilerini 12,00 ila 12,50 $ aralığında belirlemesini bekliyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla detay için lütfen karar ve şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR