JPMorgan, DeFi’nin Çok Fazla Büyüme Potansiyeline Sahip Olduğunu Söylüyor

JPMorgan, DeFi’nin Çok Fazla Büyüme Potansiyeline Sahip Olduğunu Söylüyor

Bankacılık devi JPMorgan son araştırma notunda, merkezi olmayan finans sektörünün hızla büyüdüğünü belirtiyor. Şirkete göre DeFi hala emekleme aşamasında, ancak ciddi bir büyüme kaydediyor.

Baş analist Nikolaos Panigirtzoglou, sektörün henüz emekleme aşamasında olduğunu şu sözlerle ifade etti:

”DeFi’nin hala erken aşamada olduğuna ve bu nedenle zaman içinde büyüme potansiyeline sahip olduğuna dair çok şüphe yok”

Ancak Panigirtzoglou, DeFi’nin düzenleyici engelleri aşması gerektiğine dikkat çekiyor. Ayrıca, sektörün büyümesinin etkileyici olmakla birlikte abartılı olma eğiliminde olduğunu söylüyor.

DeFi Pulse’a göre, çeşitli protokollerde kilitlenen değer miktarı, bir yıl önce yaklaşık 13 milyar dolardan 111 milyar dolara yükseldi. Rapora göre Ethereum, DeFi pazarının %70‘ini oluşturuyor.

DeFi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yatırım yapılabilir tek varlık olduğunu savunmak için DeFi’nin karşılaştığı risklere dikkat çekti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa yetkilisi Caroline Crenshaw, şeffaflıktan yoksun olduğunu iddia ettiği DeFi için sağlam bir düzenleyici çerçeve oluşturma ihtiyacını vurguladı.