Finans HaberleriHaberler

JP Morgan Stratejisti Bitcoin’den Altına Geçişin Yüksek Olduğunu Söyledi

JP Morgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou'nun yaptığı bir analize göre, yatırımcılar Bitcoin vadeli işlemlerinden para çekiyor ve altına koyuyor.

Bazı yatırımcılar, Bitcoin’i ayakta kalacak bir değer deposu ve altın benzeri bir varlık olarak görüyor. Bu argüman, Stanley Druckenmiller gibi bazı büyük yatırım fonu yöneticilerini satın almaya ikna etti ve geçen ay fiyatın 60.000 doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu. 

Druckenmiller ve diğerleri, Bitcoin’in altının yerini tamamen alamayacağını söylerken, bazı analistler de  altını geçmesini yakın olarak görüyor.

Bitcoin&Altın
Bitcoin&Altın

JP Morgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou’nun yaptığı bir analize göre, bireysel ve kurumsal yatırımcılar Bitcoin vadeli işlemlerinden paralarını çekip altına koyuyor. Ünlü stratejist konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bitcoin akış tablosu bozulmaya devam ediyor ve bu da kurumsal yatırımcılar tarafından devam eden tasarruflara işaret etmektedir.”

Bitcoin fonlarına 1 aylık kurumsal para akışı, Nisan sonunda ilk kez negatife döndü. Nikolaos Panigirtzoglou’na göre kurumların neden para çekmeye başladığı tam olarak bilinmiyordu, ancak son 3 ay içinde bir kaçış olduğu açıkça görülüyor. 

Panigirtzoglou diyor ki:

“Belki de kurumsal yatırımcılar, önceki iki çeyrek yükseliş trendinin sona erdiğini gördükçe Bitcoin’den kaçıyorlar. Belki de mevcut Bitcoin fiyatını altına göre çok yüksek görüyorlar ve bu nedenle önceki iki çeyrekte yaptıklarının tam tersini yapıyorlar, yani Bitcoin satıyorlar ve altın alıyorlar.”

Panigirtzoglou ayrıca Bitcoin alımlarında beklenen düşüşle ile birlikte perakende satışa olan ilginin de düşeceğini tahmin ediyor. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu