JP Morgan Metaverse’e Girerken Decentraland (MANA) %10 Arttı

JP Morgan Metaverse’e Girerken Decentraland (MANA) %10 Arttı

Blockchain teknolojisiyle desteklenen sanal bir dünya olan Decentraland, kullanıcıların arazi satın almasına ve sıfırdan varlık yaratmasına olanak tanıyor. Ayrıca odalar, binalar ve hatta bütün şehirleri yaratmalarını mümkün hale getiriyor.

JP Morgan tam da bunu yapmaya çalıştı. Oyunun, Tokyo’nun Harajuku alışveriş bölgesinin sanal bir versiyonu olan Metajuku bölgesinde, Onyx bank salonunu açtı.

Salon, kripto meraklılarının yaşadığı sanal dünyaya güzel bir şekilde uyuyor. Ayrıca bankanın CEO’su Jamie Dimon‘un bir portresini de içeriyor.

İkinci katta, Decentraland sakinleri, kripto yatırımları hakkında konuşan uzmanları dinleyebiliyorlar. ABD’deki en büyük banka, salonuna bazı meme öğelerini dahil etmesine rağmen, Metaverse’i çok ciddiye alıyor.

Banka tarafından Onyx salonunun açılışı hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“Metaverse, önümüzdeki yıllarda her sektöre bir şekilde sızacak. Bu piyasanın yıllık 1 trilyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.”

Banka, dünya çapındaki tüketicilerin her yıl sanal ürünlere zaten 54 milyar dolar harcadığına dikkat çekti. Bunun gelecekte büyümeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

Decentraland, henüz sanal gerçeklik etkin olmamasına rağmen blockchain kullandığı için metaverse trendinden yararlanmayı amaçlayan oyunlardan biridir.

MANA gibi yardımcı tokenler, kullanıcıların oyun içinde arazi, sanal mallar ve hizmetler satın almalarına olanak tanır.

Bu nedenle, fiyatı oyunun popülerliğine bağlıdır. Bu yüzden JP Morgan’ın oyuna katıldığı haberiyle Decentraland’ın tokeni %10 civarında arttı.