HaberlerKripto Para Haberleri

John McAfee ile İlgili Karar Önümüzdeki Günlerde Açıklanacak

McAfee Associates yazılım şirketinin kurucusu John McAfee’nin ABD’ye iadesine ilişkin kararın önünüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

Amerikalı programcı Jhon McAfee geçtiğimiz Ekim ayından bu yana ABD Milli Gelir Dairesi’nin vergi kaçakçılığı suçlamasıyla İspanya’da gözaltında tutuluyor.

AP News tarafından aktarılan bilgilere göre McAfee Associates yazılım şirketinin kurucusu John McAfee’nin ABD’ye iadesine ilişkin karar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

McAfee’ye göre tutuklanmasının en büyük sebebi, tüm kripto para kullanıcılarına uyarıda bulunması oldu. Ünlü bilgisayar programcısı uzun süredir kripto paralara dair paylaşım yapıyordu.

Amerikalı iş adamının altcoinleri Twitter’dan yanlış ve yanıltıcı bir şekilde takipçileri ile paylaştığı ve bu yolla servetine servet kattığı iddia edildi.

Geçtiğimiz haftalarda McAfee’nin nişanlısı bir tweet gönderisinde Elon Musk‘ın da piyasalarda oynamaya sebep olduğunu ama hapis cezası almadığını söylemişti.

McAfee mahkemede yaptığı savunmada, Amerika’ya iade edildiği takdirde 100 sene hapis cezası alacağını ve hayatının geri kalanını hapiste geçireceğini hatırlattı.

Ünlü milyarder McAfee, video bağlantısı ile katıldığı İspanya Ulusal Mahkemesi’ndeki son duruşmada ABD hükümetinin kendisine yönelttiği tüm suçlamaların siyasi amaçla yapıldığını dile getirdi.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu