HaberlerKripto Para Haberleri

John McAfee: ”Hiç bir şeyden pişman değilim”

John McAfee, kripto para servetinden hiç bir şey kalmadığını iddia etti ve pişman olmadığını söyledi.

Eski yazılım kralı John McAfee, artık servetinin olmadığını iddia etti. Ünlü bilgisayar programcısı yaklaşık bir yıldır İspanya’da hapiste kalıyor. McAfee mahkeme kararı ışığında, kripto para birimlerinde saklı parası olmadığını açıkladı.

McAfee: Hiçbir Şeyim Yok

John McAfee, son zamanlarda kripto para piyasasında da oldukça iyi bir iz bıraktı. Bu durum, 2021’in başlarında ABD Adalet Bakanlığı’nın McAfee ve yönetici danışmanı Jimmy Watson Jr’a karşı resmi suçlamalarda bulunmasıyla daha da tırmandı.

Yetkililer, her ikisinin de bariz “pompalama ve boşaltma” planları ve dolandırıcılık yapmak için birkaç farklı komplo kurduğunu iddia etti.

McAfee başlangıçta iddiaları “abartılı” olarak nitelendirdi ve bu fonlardan hiçbirinin kalmadığını iddia etti.  Ayrıca, ünlü programcının kalan varlıklarının hepsine el konuldu.

”Suçlamalar Siyasidir”

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, McAfee şu anda bir İspanyol hapishanesinde tutuluyor ve bu hafta Madrid’de bir duruşması vardı .

Ünlü programcı, ABD başkanlık seçimlerinde Liberter Parti adayı olma girişimleri nedeniyle siyasi amaçlı suçlamaların kurbanı olduğuna inanıyor:

“2018’in sonlarında tekrar aday olacağımı açıkladım ve ayrıca IRS’yi ve yolsuzluğunu hedef alacağımı açıkladım. İki ay sonra IRS bana karşı suçlamada bulundu.”

McAfee, yaşı göz önüne alındığında hayatının geri kalanını hapiste geçirebileceğini iddia etmesine rağmen, İspanyol savcı Carlos Bautista, siyasi amaç iddialarını reddetti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu