Joe Longo: Artan Kripto Talebini Görmezden Gelmek İmkansız

Joe Longo: Artan Kripto Talebini Görmezden Gelmek İmkansız

Kripto Yanlısı Joe Longo

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) başkanı Joe Longo, Pazartesi günü Sydney‘deki Fullerton Otel’de düzenlenen Avustralya Mali İnceleme Varlık Zirvesi‘nde konuştu.

Kriptonun yükselişinin “olağanüstü bir şey olmadığını ve görmezden gelinmesi imkansız” olduğunu söyledi.

Bir şirket ve piyasa düzenleyicisi olarak Longo, merkezi olmayan özerk organizasyonlara veya DAO‘lara belirli bir hayranlık duyduğunu itiraf etti. ASIC gibi ulusal düzenleyiciler için belirli zorluklar sunduklarını söyledi:

“Şirket avukatlarının aşina olduğu bir kavramı başka bir deyişle, ASIC bir DAO’nun yönlendirici zihnini ve iradesini belirlemek için kime dönüyor? İşler ters giderse veya istendiği veya beklendiği gibi gitmezse kimin sorumlu olduğu açık değildir. Bir DAO’nun kendisinin bir mahkemede nasıl sorumlu tutulabileceği de net değil.”

Joe Longo, Avustralya’daki kripto ürünleri ve hizmetleri için yüksek tüketici talebini fark etti ve ASIC’in kripto alanıyla ilgili politikayla ilgili olarak hala önemli kararlar aldığını kaydetti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Avustralyalı Beyzbol Kulübü Perth Heat, Sporculara Bitcoin İle Ödeme Yapacak

Yorumları yatırımcılar için temkinli olsa da başkan, Commonwealth Bank‘ın uygulama kullanıcılarına kripto ticareti işlevi sunarak kripto pazarına yakın zamanda girişinin kripto pazarlarının evriminde tanınması için önemli bir adım olduğunu düşünüyor:

“Avustralya’nın en büyük bankasının halihazırda perakende müşterileri için bir kriptoya maruz kalma yöntemi önermesi gerçeği anlatıyor. Evet, bu sadece bir pilot proje, ancak genel yön belli. Bu tartışma artık finansal hizmetler sektörünün sınırlarında değil.”

Avustralya’nın blockchain alanına olan ilgisi son aylarda artmış gibi görünüyor. 19 Kasım Cuma günü, ülkenin Commonwealth Bank CEO’su, evlat edinmeyle ilgili herhangi bir sözde riskten çok, bu yeni gelişen teknolojinin yükselişini kaçırmaktan endişe duyduğunu söyledi. 2 Kasım’da, Avustralya Senatosu endüstri hakkında parlak bir şekilde konuştu ve ülkenin kripto savunucularını düzenlemeleri benimsemeye istekli oldukları için övdü.