Joe Biden Bu Hafta Kripto Konusunda Yönetici Emri İmzalayabilir

Joe Biden Bu Hafta Kripto Konusunda Yönetici Emri İmzalayabilir

Reuters tarafından dün yayınlanan ve konuya aşina bir kişinin alıntılandığı bir rapora göre, Başkan Joe Biden‘in bu hafta kripto para politikası hakkında bir icra emri imzalamaya hazırlandığı bildiriliyor.

Rapora göre, kripto pazarını denetlemek için düzenleyici otoriteye sahip bir kişi atamayı isteyebilecek emir, Çarşamba günü gelebilir ve Biden tarafından imzalanabilir.

Dijital varlık piyasası denetiminin yargı yetkisi, kendi yetki alanları dışında gerçekleşen alım satım faaliyeti olarak algıladıklarına ilişkin boşluğu kapatmak isteyen düzenleyicilerin zihninde yanmaya devam ediyor.

Geçen ay, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam bir Senato komitesine ajansının kripto spot piyasasını düzenlemekle görevlendirilmek istediğini duyduğunu söyledi.

Bu duruşma sırasında Benham’a kriptoyu düzenlemek için lider bir ajansın kurulup kurulmayacağı soruldu ve ajansının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile birlikte sorumluluğu paylaşması gerektiğini söyledi.

Özellikle Ocak ayında Blockchain Intelligence Group‘ta eğitim ve düzenleyici işler müdürü olan Michael Fasanello tarafından yeni bir kişiye birden fazla ortak kuruluş üzerinde gözetim yetkilerinin verileceği tahmin ediliyor.

Fasanello’ya göre bu kurumlar arasında CFTC, SEC, Mali Suçları Uygulama Ağı ve Denetleme Ofisi yer alıyor.

SEC Komiseri Hester Pierce de dahil olmak üzere bazıları, finansal ürünler için zaten “parçalanmış bir düzenleyici sistemde” karışıma yeni bir düzenleyici eklemenin birinci öncelik olmaması gerektiğini söyledi.

ABD’deki kripto düzenlemesi, son yıllarda borsalara getirilen daha fazla raporlama gereklilikleri ve değeri genellikle fiat para birimine veya emtialara sabitlenen stablecoin’lere yönelik inceleme ile yavaş yavaş hızlandı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: AMC, Shiba Inu’yu Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Geçen yıl, Hazine Bakanlığı, bireylerin 10.000 doları aşan kripto işlemlerini İç Gelir Servisi‘ne bildirmeleri için bir gereklilik ortaya koydu.