HaberlerKripto Para Haberleri

Japonya’nın Popüler Kripto Para Borsası Liquid Hacklendi! Kayıp Büyük

Hacker 74 milyon dolarlık kripto parayı ele geçirdi.

Japonya”nın popüler kripto para borsası olan Liquid‘in sıcak cüzdanları bir güvenlik ihlali nedeniyle saldırıya uğradı. Şirket kripto yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Firma, Japonya saatiyle bugün yaptığı bir paylaşımda, sıcak cüzdanlarının tehlikeye atıldığını ve varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıdığını söyledi.

Liquid “Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Bu arada para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak.” açıklamasında bulundu.

Liquid, bir başka Tweet’te, bilgisayar korsanıyla ilişkili olduğuna inanılan Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP’de dört blok zinciri adresi tespit ettiğini açıkladı.

Ancak borsa, tam olarak ne kadar varlığın çalındığını henüz doğrulamadı.  Araştırmalarına göre toplamda dört adres, saatler önce başlatılan işlemlerle 74 milyon dolardan fazla kripto varlık aldı.

Liquid’in Twitter’daki hack açıklamasından kısa bir süre sonra, Bitcoin’in fiyatı 45.000 doların altına düşmeye başladı ve şimdi 44.100 dolar civarında el değiştiriyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu