Bitcoin HaberleriHaberler

Japonya Merkez Bankası Yöneticisi Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı

Japonya Merkez Bankası yöneticisi Haruhiko Kuroda Bitcoin'i (BTC) eleştirdi.

Japonya Merkez Bankası yöneticisi Haruhiko Kuroda, son haftalarda büyük dalgalanmalar yaşayan Bitcoin kripto para birimi hakkında eleştirilerde bulundu.

Kuroda pek çok BTC işleminin oldukça fazla spekülatif olduğunu ve varlığın devasa bir hacim sergilediğini ifade etti. Merkez bankası başkanı ek olarak Bitcoin’in hiçbir zaman çözüm yolu olarak kullanılmadığını da dile getirdi.

Merkez bankası uzun süredir dijital Yen’i test ediyor, ancak kripto para birimleri konusunda hala şüpheci davranıyor.

Kurado yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ticaretin çoğu spekülatiftir ve volatilite olağanüstü yüksek. Bitcoin bir yatırım aracı olarak zar zor kullanılıyor.

Kurado’nun yaptığı açıklamalar, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell tarafından bu senenin başlarında kripto para piyasasının büyük ölçüde spekülasyon için bir araç olduğunu söylemesine benzetildi

Japonya Merkez Bankası, kripto para birimlerinin kamusal kullanımına büyük ölçüde izin verdi ve genellikle döviz hizmetleri ve cüzdanlar gibi kripto işlerine son derece elverişli bir yapı oluşturdu. 

Banka, geçtiğimiz yıl büyük ölçüde sabit paralara (ABD doları gibi) odaklandı. Raporlar, devam eden korona virüs paniği ve kağıt paradan uzaklaşma ihtiyacı ile vurgulanan, dijital yenin zaten korumalı alan ortamında sınırlı testlerden geçtiğini gösteriyor.

Merkez bankası yönetici Kuroda, bu bağlamda, stabil coinlerin Bitcoin gibi kripto para birimlerine kıyasla değerlerini yedekleyecek varlıklar olduğunu söyledi ve sözlerine şunları ekledi:

“İstikrarlı madeni paralar aynı zamanda yasal standartları ve sağlıklı yönetişim kodlarını da karşılamalıdır, böylece gelecekte uygun bir ödeme yöntemi haline gelebilirler.”

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu