Japon Mesajlaşma Devi LINE, Yerel Tokeni Uygulama İçi Kullanıma Açacak

Japon Mesajlaşma Devi LINE, Yerel Tokeni Uygulama İçi Kullanıma Açacak

Japon mesajlaşma devi LINE kullanıcıları, sınırlı bir deneme süresi içinde, belirli çevrimiçi satıcılarda yapılan ödemeler için yakın zamanda uygulamanın yerel tokenini kullanabilecekler.

LINE Corporation, dün yaptığı bir duyuruda, 16 Mart’tan itibaren kullanıcıların LINE Pay‘in herhangi bir çevrimiçi satıcısında yerel LINK tokeni (LN) ile (Chainlink (LINK) ile karıştırılmamalıdır) ödeme seçeneğine sahip olacağını söyledi. 26 Aralık’a kadar sürecek olan deneme süresi, kullanıcılar için kolaylık ve ödeme seçeneklerinin sayısını artırmanın yanı sıra tokenlar için gerçek hayattaki kullanım durumlarını test etmeyi amaçlıyor.

LINE Pay, blockchain firmalarıyla ortaklıklarını güçlendirmenin yanı sıra gelecekte ödeme seçeneklerine Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerini eklemeyi düşündüğünü söyledi. Statista‘dan alınan veriler, 2020’nin üçüncü çeyreği itibariyle aylık 86 milyon aktif LINE kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Bu da 126 milyonluk ülke nüfusunun %68’inden fazlası anlamına geliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Smooth Love Potion Fiyatı %24 Yükseldi

Ağustos 2018’de piyasaya sürülen LN tokeni, son 7 günde yaklaşık %22 artışla şu anda 142.78 dolardan işlem görüyor. Token, Ağustos 2020 anlaşmasının ardından kripto borsası Bitmax‘ta işlem görmeye hazır hale geldi. 2021’in sonu itibariyle, Japonya’da faaliyet gösteren ve ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı tarafından onaylanmış 30 kripto borsası işletmesi vardı.

Japonya merkezli finans kurumları ve büyük şirketlerden oluşan bir konsorsiyum, Kasım ayında, 2022 mali yılında Yen tabanlı bir dijital para birimini denemeyi ve piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurdu. Dijital yenin, ilk denemelerinin Mart ayına kadar tamamlanması bekliyor.