HaberlerKripto Para Haberleri

Japonya’nın En İyi Finansal Gözlemcisi Bybit Kripto Para Borsasına Uyarı Gönderdi

Japon hükümetinin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), borsanın düzenleyiciye kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini belirterek uyarı gönderdi.

Japon hükümetinin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Japonya vatandaşlarının borsaya erişimine izin verdiğini iddia ederek kripto para borsası Bybit’e bir uyarı gönderdi.

Haber, Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda‘nın dijital para birimlerini spekülasyon için eleştirmesinden sonra geldi.

Japonya’nın FSA’sı Bybit Fintech Limited’i Uyardı

Bybit, kripto para yatırımcılarına dijital para vadeli işlemleri, sürekli takaslar ve diğer sözleşme türlerini sunan bir kripto para borsası olarak faaliyet gösteriyor.

Japonya’nın bankacılık, menkul kıymetler ve borsa düzenleyicisi, yakın zamanda Bybit Fintech Limited’e bir uyarı gönderdi. FSA’nın uyarısı, Bybit operatörlerinin Japon vatandaşlarının platformdan yararlanmasına izin verdiğini iddia ediyor ve borsanın düzenleyiciye kayıtlı olmadığını belirtiyor.

Gelişmeler sosyal medyada hızlı bir şekilde yayıldı. Binance hakkında üç yıl önce aynı durum yaşanmıştı. 2018’de Japonya’nın FSA’sı Binance’e düzenleyicinin kayıt gereksinimlerini karşılamadığı için bir uyarı göndermişti.

Bybit ile ilgili sorunlar, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin kripto para hizmetlerini çökerttiği bir zamanda ortaya çıkıyor. Japon düzenleyiciler, dijital varlık görevlerini yerine getirmek için tıpkı Güney Kore gibi düzenlemeleri hızlandırmaya başladı.

Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Haruhiko Kuroda da geçen hafta önde gelen dijital para birimi Bitcoin’i ( BTC ) spekülasyon yapmakla suçladı. 

Kuroda geçen Perşembe basına verdiği demeçte, “İşlemlerin çoğu spekülatif ve oynaklık olağanüstü yüksek” dedi. Merkez Bankası Başkanı, “Bu bir çözüm yolu olarak zar zor kullanılıyor” diye eleştirdi. 

Kripto para uzmanlarının yorumlarına göre, Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı spekülatif ticaret ve kripto para borsalarını çökertmek için FSA’ya baskı yapıyor olabilir.

Bybit, geçtiğimiz Şubat ayında da Birleşik Krallık Finansal Hizmetler Ajansı tarafından düzenleyicilere kayıt olmadığı gerekçesiyle uyarılmıştı .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu