HaberlerKripto Para Haberleri

SBI Group, RippleNet’e Dayalı Uluslararası Bir Havale Hizmeti Kurmak İçin Hamamatsu Iwata Bank İle Ortaklık Kurdu

Japon finans devi SBI Group, RippleNet'e dayalı uluslararası bir havale hizmeti kurmak için büyük bir Japon bankasıyla ortak oldu

SBI Group’un bugün yayınlanan bir basın açıklamasında şirketin bir parçası olan SBI Remit’in büyük Japon bankası Hamamatsu Iwata Bank ile işbirliği yapacağı duyuruldu.

SBI Group ve Hamamatsu Iwata Bank, RippleNet tabanlı uluslararası bir havale hizmeti platformu kurmayı planlıyor.

Japonya’da Ripple sisteminin benimsenmesi artıyor

Yayınlanan basın bülteninde, yerel nüfusun yaşlanması, doğum oranlarının düşmesi ve yurt dışından ülkeye gelen işçilerin yıllık düzenli artışlarından bahsediliyor.

Yapılan araştırmalara göre yurt dışından gelen işçilerin hızlı ve ucuz uluslararası havale hizmeti kullanma ihtiyaçları artıyor ve bunların karşılanması gerekiyor.

SBI Remit, Ripple’ın havale ağı RippleNet‘i kullanıyor ve bu da kullanıcıların diğer tarafta ön ödeme yapmadan hızlı ve düşük maliyetle para göndermelerini sağlıyor.

Hamamatsu Iwata Credit Bank zaten hali hazırda uluslararası bir havale platformu işletiyor. SBI Remit artık denizaşırı pazarlara genişlemek ve yeni satış kanalları kurmak için bankaya katılacak.

Ripple Avrupa’daki Genişlemesini Arttırmak İçin Sendi Young İle Anlaştı

Bugün erken saatlerde Ripple, Avrupa operasyonlarından sorumlu Müdür olarak Sendi Young‘ı işe aldı. Daha önce Young, Mastercard’da iş geliştirme stratejilerinden sorumluydu ve bu fintech devinin yeni ortaklıklar yoluyla genişlemesine yardımcı oldu.

Young, fintech endüstrisinin geleceğinin blockchain ve kriptoya bağlı olduğuna inanıyor. Ek olarak bankaların sınırlar arasında kesintisiz değer değişimini yavaşlattığını ve küresel finansal kapsayıcılığı desteklemediğini düşünüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu