Jane Hume Kripto Paralar Variyetini Asla Yitirmeyecek

Jane Hume Kripto Paralar Variyetini Asla Yitirmeyecek

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Jane Hume, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin kripto para birimleri hakkında endişelenmekle yanlış düşündüklerine inanıyor. Kripto para biriminin “bir moda” olmadığını, bunun yerine küresel ekonominin geleceğinde birçok alanda rol oynayabilecek geçerli bir finansal araç olduğunu söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ankete Göre, Avustralyalılar Bu Yıl Noel İçin Kripto Para İstiyor

Jane Hume Kriptoya Güveniyor

Avustralya’da bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce yapılan bir zirve incelemesinde Hume, kripto para birimlerinin “yakın zamanda ve uzun vadede” ortadan kalkma olasılığının düşük olduğunu söyledi. Alanın nereye gideceği ve potansiyel riskleri hakkında endişelerini dile getiren her yerdeki hükümet mensuplarına aşağıdaki mesajı gönderdi:

Endüstri ve hükümet olarak kripto paraların bir moda olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Tedbirli davranmalıyız ama korkuyla yaklaşmamalıyız. İnsanlar müziklerini ve telefonlarını ayrı cihazlarda bulundurmayı tercih edecekleri için iPhone’un asla çıkmayacağını düşünen kişilerden olmayın. 1995’te internetin sadece inekler ve suçlular için bir mecra olduğunu ve asla ana akım haline gelmeyeceğini söyleyen insanlardan olmayın ve e-postanın geçici bir moda olduğunu savunan insanlardan da olmayın tabi.

Jane Hume‘nin bu sözleri, Avustralya Merkez Bankası başkanı Tony Richards tarafından benzer yorumların yapılmasından sadece birkaç gün sonra geldi. Avustralya Kurumsal Hazine Derneği’ne, kriptonun standart veya geleneksel finansal araçlardan daha iyi işleyebileceği çizgide olaylar ve senaryolar olabileceğini açıkladı. Ancak bunun kripto fiyatlarında düşüşe yol açabileceğini de düşünüyor.