HaberlerKripto Para Haberleri

Jamaika Bankası, Ulusal Dijital Para Biriminin İlk Partisini Bastı

Jamaika Bankası, yetkili ödeme hizmeti sağlayıcılarına toplam 1,5 milyon dolarlık CBDC ihraç etmeyi planlıyor.

Jamaika Bankası veya BOJ, ülkenin ilk CBDC grubunu bastı ve ülkenin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile hızlı bir şekilde ilerliyor.

Jamaika dolarının (JMD) dijital versiyonunun basım süreci, Jamaika maliye bakanı Nigel Clarke, BOJ valisi Richard Byles ve bir grup üst düzey BOJ yöneticisinin yanı sıra İrlandalı teknoloji firması eCurrency Mint’ten bir yönetim ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi. .

Yapılan duyuruya göre BOJ, bu Aralık ayında sona eren dijital para testinin bir parçası olarak mevduat kabul eden kurumlara ve yetkili ödeme hizmeti sağlayıcılarına CBDC şeklinde toplam 230 milyon JMD (1.47 milyon dolar) ihraç etmeyi planlıyor.

Bakan Clarke, Jamaika hükümetinin ülkenin dijital para projesinin geliştirilmesinde hızlı ilerleme kaydettiğini ve ada ülkesinde dijital bir ekonominin yaratılmasındaki önemli rolünün altını çizdiğini belirtti.

Yetkili ayrıca, yerel milletvekillerinin 2021‘in sonuna kadar Jamaika CBDC’si için yasal bir temel sağlamak adına önemli bir değişiklik üzerinde çalıştıklarını söyledi.

BOJ başkanı Byles‘a göre, Jamaika’nın bir sonraki CBDC benimseme adımı, CBDC’yi kullanıcılara getirerek yaygın erişim ve kabul sağlamak olacak.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu