Bitcoin HaberleriHaberler

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Square’in Bitcoin Donanım Cüzdanı Çıkaracağını Söyledi

Twitter ve Square'in kurucusu Dorsey yeni bir Bitcoin donanım cüzdanı üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey bugün yaptığı açıklamada, ödeme şirketi Square’in Bitcoin donanım cüzdanı yapacağını söyledi.

Jack Dorsey aynı zamanda Square’in de kurucularından biridir. CEO tweet gönderisinde “Square, #bitcoin için bir donanım cüzdanı yapmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, yazılımdan donanım tasarımına kadar tamamen açık bir şekilde ve toplulukla işbirliği içinde inşa edeceğiz” dedi.

E-Ticaret ekosistemi, satıcıların mobil cihazlarını ve bilgi işlem cihazlarını satış noktası çözümlerine dönüştürmelerini sağlayarak müşterilerinin işlerini başlatmasına, yürütmesine ve büyütmesine olanak tanıyor.

Dorsey, ünlü bir Bitcoin savunucusu olarak biliniyor. Ek olarak Square daha önce dünyanın en büyük kripto varlığı olan BTC’e 220 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Ancak cüzdan duyurusu şirket için bir ilki işaret ediyor. Dorsey’in tweet dizisinde gündeme getirdiği bazı noktalar, tasarım, güvenlik özellikleri ve erişilebilirlik oldu.

Dorsey, pek çok kişinin internete mobil cihazlardan eriştiğine dikkat çekti. “İnşa ettiğimiz herhangi bir çözüm, tüm eksikliklerine rağmen mobil cihazlarda mükemmel bir deneyim sağlamalıdır” diye ekledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu