İtalyan Çift, Bitcoin İle 45 Gün Boyunca El Salvador ve Çevresini Dolaştı

İtalyan Çift, Bitcoin İle 45 Gün Boyunca El Salvador ve Çevresini Dolaştı

Bir İtalyan çift sadece Bitcoin kullanarak 45 gün boyunca El Salvador ve çevresinde seyahat etti. Çift, kendileri için belirledikleri bir zorluğu başarıyla tamamladıklarını bildirdi.

Rikki ve Laura, sadece Bitcoin ile ödeme yaparak 45 gün boyunca El Salvador’u turlamayı başardılar. Kripto para araştırmacısı  Joseph Hall tarafından hazırlanan bir rapora göre, Rikki’nin “2016‘dan beri bu alanda aktif olan bir Bitcoin podcast yayıncısı ve insan hakları aktivisti” olduğu” belirtiliyor.

Bunun yanında Laura’nın ise “blok zinciri alanında bir topluluk yöneticisi olarak çalıştığı ve 2019’dan beri kriptoya odaklandığı” ifade ediliyor. 

Rapor, El Salvador’un başkenti olan San Salvador’da “McDonald’s’tan Starbucks’a ve anne-baba mağazalarına kadar pek çok yer Bitcoin kabul ediyor” şeklinde devam etti.

Bazı işletmelerin neden Bitcoin’i kabul etmek istemeyebileceklerine gelince, çift bunun “restoran veya otel sahibinin Chivo cüzdanı Bitcoin ile karıştırmış olması” nedeniyle olduğuna inanıyor ve çifte göre bazen bunun nedeni, satıcının Chivo dijital cüzdanını nasıl kullanacağını bilmemesidir.

Rikki ve Laura, “Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını veya Lightning Network ile zincir üstü işlemler arasındaki farkı çok az sayıda Salvadorlu anlıyor” İfadelerini kullandı.

Laura, “Bazı Salvadorlular, yalnızca Chivo uygulamasını kullanırsanız Bitcoin ile ödeme yapabileceğinizi düşünüyor. Görünüşe göre BlueWallet veya Wallet of Satoshi gibi diğer Lightning cüzdanlarından habersizler.” Dedi.

İtalyan çift, Bitcoin kullanmak isteyen turistlerin “Bitcoin hakkındaki bilgilerini paylaşmaları ve Salvadorlular parasal ağı anlamaya başlarken sabırlı olmaları gerektiğine” inanıyor.