HaberlerKripto Para Haberleri

İtalya, Binance Borsasına Karşı Uyarıda Bulunan Küresel Düzenleyiciler Kervanına Katıldı

İtalya'nın menkul kıymetler düzenleyicisi Consob, Binance'in ülkede hizmet sunma yetkisine sahip olmadığını söyledi.

İtalya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi Consob, kripto para borsasının ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediğini söyleyerek Binance’e karşı bir uyarı yayınlayan en son devlet kurumu oldu.

Bir Binance sözcüsü Consob’un uyarısı hakkında “Bunun Binance.com‘da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi yok” ifadelerini kullandı.

Düzenleyici kurum Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Consob, yatırım sahiplerini, ‘Binance Group‘ şirketlerinin www.binance.com web sitesi aracılığıyla İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığı konusunda uyarıyor” dedi.

[affiliate_news2 id=”3960″]

Consob, Binance.com‘un kripto para türevleri de dahil olmak üzere belirli bölümlerinin İtalyanca olmasına rağmen durumun böyle olduğunu bildirdi. Binance.com’da, 2018’den beri İtalyanca hizmet seçeneği bulunuyor.

Binance sözcüsü “CONSOB’dan gelen bildirimin farkındayız ve Binance.com’un İtalya dışında faaliyet göstermediğini doğrulayabiliriz. Bu, Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkiye sahip değil,” dedi.

Konuşmalarının devamında ise “Düzenleyicilerle çalışırken işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu