İsviçreli Oyun Geliştiricisi, EverdreamSoft Özel Sanal Arazi Sunmak İçin Sandbox ile Ortaklık Yapıyor

İsviçreli Oyun Geliştiricisi, EverdreamSoft Özel Sanal Arazi Sunmak İçin Sandbox ile Ortaklık Yapıyor

İsviçre merkezli kripto oyunları geliştiricisi EverdreamSoft, Sandbox platformu aracılığıyla özel premium sanal arazinin halka açık satışını başlattığını duyurdu. 

Bugün duyurulan halka açık satış, 10 Şubat 2021’de başlayacak ve EverdreamSoft Estate çevresinde 6×6 bir arsa sunulacak.

The Sandbox platformundaki EverdreamSoft Premium LAND satışı, üyelerin metaverse’de dijital bir arazi parçasına sahip olmalarına izin verecek.

Üyeler satın aldıklarında, EverdreamSoft ve Sandbox komşuları tarafından bir NFT alacaklar. Daha sonra hem LAND’in hem de bonus NFT’lerin tam sahibi olacaklar. Ek olarak bunları kullanma ve istedikleri gibi devretme özgürlüğüne erişecekler.

2010 yılında piyasaya sürülen EverdreamSoft, 2017 yılında dijital ve blok zinciri tabanlı oyunlara geçmeden önce bir oyun stüdyosu olarak başladı.

O zamandan beri şirket, blok zincir oyun geliştirme araçlarını entegre ederken aynı zamanda yeni bir dijital koleksiyon sınıfına öncülük ediyor. 

Şirket, ilk oyunu Spells of Genesis‘i 2017’de piyasaya sürdü ve oyuncuların oyun içi varlıklara sahip olmaları ve bunları kullanmaları için yeni bir yol belirledi. 

EDS aynı zamanda, blok zinciri tokenlerine bağlı nadir dijital öğeler (sanat, oyun öğeleri, koleksiyonlar) olan “Orb’ları” keşfetmeye, oluşturmaya, paylaşmaya ve yönetmeye izin veren entegre bir araçlar paketi olan EverdreamSoft Crystal Suite’in yaratıcısıdır.

Araziye sahip olanlar, başka 3B varlıklar ekleyerek arsasının değerini arttırabilirler. Üyeler, LAND parçalarını kiralayabilir, satabilir ya da LAND’lardaki ziyaretçilerden ücret alabilirler.