HaberlerKripto Para Haberleri

İsviçre Bankacılık Devi UBS, Kripto Paraları ”Riskli” Olarak Değerlendirdi

İsviçreli bankacılık devi UBS, kripto paraları bir tehdit olarak görüyor.

Son birkaç senedir pek çok banka kripto paralara sıcak bakmaya ve sistemlerine entegre etmeye başladı. Geleneksel bankacılık sistemi, hem performans hem de maliyet açısından çok daha az verimli hale geldi.

Bu sebeple, birkaç banka bu sorunları çözmek için kripto para birimlerini ve onun altında yatan blockchain teknolojisini yakından takip ediyor.

Ancak bazı bankalar, kripto para birimlerini bir tehdit olarak düşünerek, olumsuz söylemlerine devam ediyor. İsviçreli bankacılık devi UBS bu konuda en sonuncusu.

[affiliate_news2 id=”3619″]

İsviçre bankacılık devi UBSMarket Insider tarafından yayınlanan bir makalede, kripto para birimlerinin profesyonel yatırımcılar için uygun olmayan bir balon olduğunu söyledi.

Makaleye göre, UBS Büyüme Yönetim Ekibi, müşterilere Çin’in Bitcoin madenciliği ve kripto para birimleri üzerindeki baskısının genel olarak kripto fiyatlarına ve operatörlerine zarar verdiğini bildirdi.

Bankanın paylaştığı notta şunlar yazıyordu:

“Düzenleyiciler kripto para üzerinde baskı yapabileceklerini gösterdiler. Bu nedenle yatırımcılara net olmalarını ve portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında oluşturmalarını öneriyoruz.”

Bildirimin devamı ise şu şekilde:

“Yatırımcı duyarlılığını değiştirmenin veya düzenleyici baskıların balon benzeri kripto para pazarlarını patlatabileceği konusunda uzun zamandır uyarıda bulunuyoruz.”

Mayıs ayının başlarında, Bloomberg’in raporuna göre İsviçreli firmanın, müşteri talebine yanıt olarak dijital para birimi yatırımları sağlamayı planlamanın ilk aşamalarında olduğunu söylenmişti.

Ancak, kripto para birimleri hakkinde bu son olumsuz notun ardından UBS için bu tutumun değiştiği net bir şekilde görünüyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu