İşte ABD Hükümetinin Gizli Bitcoin Zulasıyla Yaptıkları

İşte ABD Hükümetinin Gizli Bitcoin Zulasıyla Yaptıkları

Yetkililer, ABD hükümetinin kötü aktörlerden ele geçirdikleri tüm Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarla ne yaptığını açıkladı.

CNBC ile yapılan yeni röportajlarda ABD’li yetkililer, ele geçirdikleri kripto para birimlerinin çoğunun tasfiye edildiğini ve gelirlerin daha sonra federal hükümet kurumları arasında dağıtıldığını söyledi.

İç Gelir Servisi’nin (IRS) siber suç birimi direktörü Jarod Koopman, tasfiyelerin adil piyasa açık artırmaları yoluyla gerçekleştiğini söylüyor ve hükümetin kriptoyu fiyatı zirvedeyken satmak için asla “zaman” gözetmediğini veya “piyasayla oynamaya” çalışmadığını belirtiyor.

“Temelde kriptoları açık artırmaya çıkarmak için sıraya giriyorsunuz. Piyasayı, o zaman fiyatlandırma bileşeni üzerinde bir etkisi olabilecek muazzam bir miktarla doldurmak istemiyoruz.”

Rapora göre, kripto açık artırmalarından elde edilen gelirler genellikle Hazine Müsadere Fonuna veya Adalet Bakanlığı Varlık Müsadere Fonuna yatırılıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus ne kadar Doge’ye sahip olduğunu açıkladı

Koopman, Federal kurumların daha sonra yaklaşan operasyonları finanse etmek için paraya erişim talep edebileceğini söyledi.

“Bir talepte bulunabiliyor ve ‘Ek lisanslar veya ek donanımlar arıyoruz’ diyebiliyoruz ve ardından talep Hazine İcra Dairesi tarafından inceleniyor.”

Anonim bir Adalet Bakanlığı sözcüsü CNBC’ye, ele geçirilen dijital varlıkların merkezi bir veritabanı olmadığından “oldukça emin” olduğunu söylediğinden, fonların tam olarak nereye gittiği net değil.

Eski bir federal siber suç savcısı olan Jud Welle, ABD hükümetinin kriptoyla ilgili suçların nasıl ele alınacağına ilişkin oyun kitabını güncellemesi gerektiğini söylüyor.

Önceki raporlara göre, IRS 2021 mali yılı boyunca 3,5 milyar dolarlık kripto varlıklara el koydu.