HaberlerKripto Para Haberleri

İsrail Hükümeti Hamas’taki 7,3 Milyon Dolarlık Kripto Para Birimine El Koymak İçin Harekete Geçti

İsrail hükümeti,  Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu tarafından yayınlanan idari bir el koyma emrine göre, Hamas militanlarıyla  bağlantılı 84 kripto para cüzdanına el koymak için harekete geçti .

İslamcı grubunun üyeleri Bitcoin dışında daha pek çok kripto paraya sahip. Blockchain sleuth Elliptic‘e göre, cüzdanlarda toplu olarak 7,3 milyon dolarlık kripto para bulunuyor.

[affiliate_news2 id=”3681″]

Hamas militanlarının elinde 3,8 milyon dolar değerinde Tether, 3,3 milyon dolar değerinde Bitcoin, 51,129 dolar değerinde Ether ve 40.235 dolar değerinde Dogecoin bulunduğu belirtildi..

Hamas
Resim eliptik.co tarafından

XRP, Cardano, Tron, Litecoin ve Binance Coin de el koyma emrine tabi kripto para cüzdanları listesinde kısa bir süreliğine yer aldı.

Nakit sıkıntısı çeken militan grup, yıllardır Bitcoin bağış toplama kampanyaları düzenliyor ve hatta destekçilerine adım adım talimatlar sunuyor.

Elliptic‘in son bulgularına göre, örgütün kanatlarından biri olan Al-Qassam Tugayları, 2019‘dan bu yana 100.000 dolardan fazla Bitcoin bağışı aldı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu