HaberlerKripto Para Haberleri

İspanya’nın En Büyük Varlık Yöneticileri Hala Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmaya İsteksiz

En büyük İspanyol varlık yöneticileri, kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olduğu konusunda şüphe besliyor.

İspanya’nın en büyük varlık yöneticileri ile bağlantılı birkaç sözcü, açıklamalarında yeni ortaya çıkan kripto paraların büyük bir fırsat olsalar da hala çok genç olduğunu belirtiyor.

İspanyol Varlık Yöneticileri Hala Kripto Hakkında Şüpheli

Birkaç önemli finans yetkilisinin açıklamalarına göre, İspanya’daki varlık yöneticileri kripto paraların en azından şimdilik iyi bir yatırım aracı olduğuna ikna olmuş değil .

Büyük şirketlerin kripto para birimlerine yatırım yapmalarına izin veriliyor ancak başlangıçtaki doğaları ve dalgalanmaları bu büyük fonları onlardan uzak tutuyor.

Caixabank AM’nin yatırım stratejisi direktörü Santiago Rubio, kripto para birimlerine yatırım yapmayacaklarını açıklamıştı. Caixabank AM, İspanya’nın en büyük varlık yöneticilerinden biri olarak biliniyor. Şirketin duruşu, bir başka İspanyol devi BBVA AM ile benzerlik gösteriyor.

Küresel varlık tahsis yöneticisi Jaime Martinez, gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapma olasılığının olduğunu, ancak bunu yakın zamanda yapma planlarının olmadığını belirtti.

Martinez yaptığı açıklama da şunları vurguladı:

10 yıl içinde her şey çok daha normal olacak, bugün daha yeni başlıyoruz. Hayattaki her şey gibi adım adım gitmeniz gerekiyor. İyi kontrol etmediğimiz şeylerle müşterilerimizi karmaşıklaştırmayacağız.

Santander AM’den Cristina Rodriguez’de kripto para birimlerine yatırım yapma planlarının olmadığını vurguladı. Finans şirketleri yatırımcılara bu yeni entegre araçların tehlikeleri ve oynaklığı hakkında tavsiyelerde bulunmak için belgelerini güncelliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu