Blockchain HaberleriHaberler

İspanya Milli Futbol Takımı Taraftar Token Hazırlıklarına Başladı

La Roja, Türk blockchain platformu Bitci Technology ile ortaklaşa bir taraftar token piyasaya sürüyor.

İspanya milli futbol takımı taraftar token çalışmaları için Türk blockchain platformu Bitci Technology ile ortaklık yaptığını açıkladı. Anlaşma, İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu ile gerçekleştirildi.

Token Bitcichain’de başlayacak ve tüm teknoloji altyapısı Bitci Technology tarafından sağlanacak. Yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre Bitci Technology, ilk üç senelik ortaklık sırasında ekibin özel blokchain ortağı olacak ve bunu isteğe bağlı iki senelik bir süre izleyecek.

Ek olarak bu ortak Bitci’yi İspanyol milli takımının forma logosu sponsoru yapıyor. Sergio Ramos, David de Gea ve Paco Alcácer gibi dünyaca ünlü oyuncular antrenman esnasında Bitci markalı formalar giyecekler.

İspanya milli futbol takımı taraftar token ortaklığı hakkında Bitci’den açıklama geldi

Bitci Technology’nin kurucusu Çağdaş Çağlar, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bu ortaklık, bir milli futbol takımı için ilk blockchain tabanlı taraftar tokenini oluşturuyor.”

İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu başkanı Luis Rubiales, yüksek teknolojiyi kullanmanın önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bu ortaklık, dünya çapındaki İspanyol Milli Futbol Takımı taraftarlarıyla daha fazla sinerji yaratmamızı ve daha da fazla bağ kurmamızı sağlıyor.”

İspanya milli futbol takımı taraftar token duyurusu ülkede büyük heyecanla karşılandı. Bitci Technology, daha önce Formula 1 takımı McLaren Racing ve Türkiye Milli Basketbol Takımı ile taraftar tokeni çalışmaları için ortaklık yapmıştı.

Bu yılın başlarında bildirildiği üzere, Avrupa futbol takımı Rangers Futbol Kulübü, Bitci ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı . Türk kripto para platformunun logosu, ortaklığa göre Rangers First Team şortlarında yer alacak. Taraftar tokenler artık tüm spor dallarında giderek daha fazla benimseniyor. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu